27 marca w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego "Bory Tucholskie", które mieści się w Chocińskim Młynie, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XVIII Konkursu Humanistyczno-Przyrodniczego "Ortografia w przyrodzie". Konkurs odbył się pod hasłem: „Zostaw w krzakach tego zwierzaka” i był częścią projektu edukacyjno – promocyjnego realizowanego przez Park Narodowy „Bory Tucholskie” z siedzibą w Charzykowach, Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” z siedzibą w Bydgoszczy, Gdańskim Ogrodem Zoologicznym z siedzibą w Gdańsku oraz Gabinetem Weterynaryjnym Wiesław Borkowski z siedzibą w Inowrocławiu. Projekt dotyczy problemu niepotrzebnego zabierania z lasu młodych zwierząt, które tylko pozornie wydają się być porzucone przez rodziców.
Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie i nadesłanie komiksu nawiązującego do hasła „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”.  Adresatem byli uczniowie z klas IV-VI. Przystąpiło do niego 11 szkół z powiatu chojnickiego. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły-Jagoda Stolpa (opiekun Ewa Rudnik), która zajęła III miejsce w kategorii klas IV i Weronika Włódzik (opiekun Zenobia Spichalska), która w kategorii klas VI zajęła II miejsce. Gratulujemy.
/ER/
Data dodania: 2019-03-27 16:45:06