Anioły Chełmowskiego i ogniste wafle

We wtorek, 11 grudnia uczniowie z klasy III, IV i VII wybrali się do Kaszubskiej Chaty w Brusach – Jaglich, by w ramach zajęć z języka kaszubskiego uczestniczyć w warsztatach regionalnych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa   wzięła udział w warsztatach pn. „Anioły Chełmowskiego”, podczas których świetnie się bawili malując gipsowe figury aniołów. Figurki pomalowane przez uczestników wyglądały przepięknie i dorównywały aniołom znanego rzeźbiarza Józefa Chełmowskiego, który został określony mianem „kaszubski Leonardo da Vinci”.

Młodsza grupa i niektórzy uczniowie z klasy VII wybrali warsztaty regionalne pn. „Ogniste wafle”. Warsztaty pieczenia wafli zostały poprzedzone wykładem  nt. „Historii wafli”, który poprowadził pan Krzysztof. Później każde dziecko wraz z panią Danutą tradycyjnym sposobem przygotowało ciasto do wafli. W oczekiwaniu na przepyszne gofry, uczestnicy wzięli udział w konkursie związanym z historią wypiekania wafli. Wrażeń było co nie miara, a dookoła roznosił się aromatyczny zapach pieczonych gofrów. Na koniec odbyła się wspólna degustacja przepysznych wypieków.
/BD/

Data dodania: 2018-12-11 09:08:42