Bal Świętych i Aniołów

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych w dniu 29  października w naszej szkole odbył się bal. Nie był to zwykły bal, ale Bal  Świętych i Aniołów. Zorganizowali go i poprowadzili pani Sabina Baczyńska, Lucyna Kotlarek-Synak, Mariola Duziak oraz ksiądz proboszcz Janusz Pawlak.

Zabawa rozpoczęła się o 10.30 modlitwą i prośbą o wstawiennictwo naszych świętych przyjaciół. I tak na korytarzy naszej szkoły zebrał się cały zastęp aniołów i archaniołów. Byli też święci : Łucja, Jan Ewangelista, papież Jan Paweł II, Matka Boska, św. Paweł.

Wszyscy uczniowie od przedszkola aż do klasy III   - pięknie przebrani -  śpiewali „Taki duży, taki mały może świętym być”. Dzieci, wraz ze swoimi nauczycielkami, bawiły się przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej, a także brały udział w konkursie na najpiękniejszy strój świętego. Czas balu mijał na słodko, dzięki ufundowanymi przez księdza proboszcza i panią katechetkę Sabinę, cukierkami. Był też quiz polegający na odgadnięciu imienia świętego. Odpowiedzi udzielały dzieci, ale i panie nauczycielki musiały wykazać się wiedzą religijną.

Pragniemy podziękować rodzicom za przygotowanie dzieci do tak świetnej zabawy, której celem było uwielbianie Boga i zaszczepianie w młodym pokoleniu pozytywnych wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania święci.
/SB/

Data dodania: 2019-10-29 16:11:40