Bezpieczeństwo w szkole

W ramach akcji związanej z poprawą bezpieczeństwa dzieci, na którą uwagę zwróciło Ministerstwo Edukacji Narodowej w naszej szkole przeprowadzono szereg działań wpływających na poprawę bezpieczeństwa. Podczas ubiegłotygodniowego zebrania z rodzicami przedstawione zostały procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej szkoły, a także wykaz osób i instytucji, do których można zwrócić się po pomoc. Odbyło się także zebranie Rady Pedagogicznej poświęcone obowiązkom szkoły w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. W klasach wychowawcy przeprowadzili  w ramach godzin wychowawczych zajęcia na temat czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur zachowania w sytuacjach nadzwyczajnych i obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka. Dyrekcja szkoły poinformowała także, że w obu budynkach naszej szkoły od dawna znajdują  się anonimowe skrzynki na sygnały od uczniów (w Ostrowitem obok sekretariatu, a w Sławęcinie obok gabinetu pedagoga). Klasa V podczas godziny wychowawczej z panią Ewą Rudnik wykonała plakaty związane z omawianymi zagadnieniami bezpieczeństwa.
/JR/

Data dodania: 2019-05-22 10:09:11