"Bo wolność zawdzięczamy bohaterom"

Pod takim hasłem nasi uczniowie uświetnili w tym roku Narodowy Dzień Zwycięstwa. Kilkutygodniowe próby i przygotowania przerywane były przez przerwy w nauce, jednak efekt końcowy zaskoczył wszystkich oglądających. Przedstawienie patriotyczne przygotowane pod okiem pani Anny Gorzynskiej i pana Jacka Rozmarynowskiego skupione było tym razem na jednym z bohaterów wojennych, który nie brał czynnego udziału w walkach zbrojnych na froncie. Jan Karski, bo jego historię zaprezentowali uczniowie, był tajnym kurierem w okresie drugiej wojny światowej i miał nieoceniony wpływ na losy tejże wojny. Dzięki takim ludziom świat miał możliwość dowiedzieć się, jak straszne były hitlerowskie zbrodnie i jak okrutny los spotkał polską ludność w czasie wojny i okupacji. Gdyby tylko świat zrobił coś wtedy z tą wiedzą... Rodzice również mieli okazję obejrzeć nasze przedstawienie podczas wywiadówki, a pozostałych zapraszamy na nasz profil facebookowy.
Na naszej scenie chyba już po raz ostatni mieliśmy okazję oglądać i podziwiać talenty aktorskie naszych tegorocznych absolwentów z klas VIII, IIIa i IIIb. Będzie nam również trudniej zadbać w przyszłości o stronę techniczną przedstawień - oprawę dźwiękową, obsługę nagłośnienia i wsparcie logistyczne. Nadzieja w młodszych uczniach...
/JR/

Data dodania: 2019-05-16 17:58:58