Dzień Bezpiecznego Internetu - konkurs

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

W tym roku DBI 2021 obchodzimy 9 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Przypominamy jednak, że inicjatywy można przeprowadzić nie tylko w lutym, ale do końca marca 2021r.

Akcja zachęca nas do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, uświadamia istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Celem DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV-VIII do udziału w następujących kategoriach konkursowych:

1. Konkurs na przygotowanie komiksu o tematyce związanej z hasłem i bezpieczeństwem w sieci. Komiks musi zawierać hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” (zdjęcie wykonanej pracy należy przesłać na adres dbi@sp-ostrowite.pl  do 26 lutego 2021r.)

2. Konkurs na nakręcenie filmu krótkometrażowego związanego z bezpieczeństwem w sieci i zawierającego hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” - film powinien trwać od 2 do 5 minut. (plik video przesyłamy na dbi@sp-ostrowite.pl do 26 lutego 2021r.)

/SB, JR/

Data dodania: 2021-02-15 09:00:23