Gminny Konkurs Ekologiczny

Dnia 25.04.2018r. uczniowie klasy V w składzie Wiktoria Konkolewska, Mikołaj Warsinski, Weronika Włódzik uczestniczyli w XXIV Gminnym Konkursie Ekologicznym w Charzykowach.

Do konkursu przygotowywali się wspólnie z nauczycielem przyrody - panią Marią Ziemińską.Tegoroczny konkurs pod hasłem "Bory Tucholskie skarbnicą bioróżnorodności regionu" polegał na wykazaniu się przez uczniów nie tylko wiedzą przyrodniczo-ekologiczną , ale także zdolnościami plastycznymi. Uczniowie rozwiązywali testy dotyczące wiedzy o Parku Narodowym "Bory Tucholskie", Zaborskim Parku Krajobrazowym, musieli również wykazać się znajomością gatunków drzew - ich rozpoznawaniem; na koniec w 5-cio minutowej prezentacji omówić wykonaną pracę plastyczną związaną tematycznie z tegorocznym hasłem. Poszło im świetnie!. Zajęli I miejsce w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

/MZ/
Data dodania: 2018-04-25 13:16:00