Kronika

         
   
    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


       POŻEGNIANIE ABSOLWENTÓW -  2016ŚLUBOWANIE ABSOLWENTÓW

               PRZEKAZANIE SZTANDARU KLASIE V                              ROZDANIE WYRÓŻNIEŃ I NAGRÓD


 

 

Projekt klasy VI

 

Uczniowie klasy VI na lekcji języka polskiego pracowali metodą projektu,  wykonując tzw. Lapbooki, czyli rodzaj książki. Metoda ta jest o tyle ciekawa, że do powstałych lapbooków  można dodawać kolejne karty. W czasie zajęć wykonane zostały 4 lapbooki  poświęcone liryce, epice, dramatowi i baśni. W „książkach wykonanych na kolanach” przez szóstoklasistów nie zabrakło ciekawych pomysłów – wagoniki, koperty, kwiatuszki, drzewo, które stanowiły rodzaj szablonu. 
 


  WYCIECZKA DO WDZYDZ


Dnia 11 czerwca 2016r.  odbyła się wycieczka edukacyjna do Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznegoim. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.     

 W wycieczce uczestniczyły dzieci uczące się języka kaszubskiego z klas II, III i IV.

Celem zajęć regionalnych było:

• poznanie dawnej architektury wsi kaszubskiej,

• zwiedzenie najważniejszych zabytków kultury - szkoła, kościół, młyn, stare domy…

• zapoznanie z życiem i działalnością ludzi zasłużonych na Kaszubach - Teodora i Izydor Gulgowscy,

• aktywny udział dzieci w warsztatach - tradycyjne zajęcia wiejskie.

Wycieczka była bardzo ciekawa, obfita w zdobywanie nowych doświadczeń i wiedzy oraz pełna wrażeń.

 

              

      „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

Nasza szkolna biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej akcji pt.: „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10.00  123  uczniów wyszło na boisko szkolne. Czytelnicy z ulubionymi książkami w okularach przeciwsłonecznych zajęli wygodnie miejsca i zaczęli czytać. Następnie chętne osoby głośno czytały fragmenty ulubionych książek. Cieszymy się bardzo, że tak aktywnie wszyscy włączyli się do tej akcji.

         


 


      
 WYCIECZKA DO GDYNI

10 czerwca uczniowie kl. IV- VI  wybrali się na wycieczkę do Gdyni, której organizatorem była p. Dorota Żychska. Zwiedzanie Gdyni rozpoczęto od Akwarium Gdyńskiego, w którym mieliśmy  okazję zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych zakątków świata, np. Afryki, Ameryki Północnej czy północy  naszego kontynentu.  W Oceanarium uczniowie  uczestniczyli  w  zajęciach laboratoryjnych poświęconych niezwykłym zwierzętom morskim  szkarłupniom, które mogli podziwiać pod mikroskopem. Wzdłuż promenady uczniowie mogli podziwać   polski okręt wojenny ORP Błyskawica, biorący udział  w wojnie 1937. Punktem kulminacyjnym wycieczki był Park Trampolin Jumpcity, w którym spędziliśmy miło czas.  Dzień był pełen atrakcji i każdy przywiózł z podróży pamiątkę.


    

          DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dnia spędzonego w ławce szkolnej. Kolorowy, wspólnie wykonany przez najmłodszych pociąg zabrał ich w niesamowitą przygodę. Uczniowie kl. 0-III uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych m.in. nawlekanie papierowych rolek na sznurek, bieg w workach, strzał piłką do bramki, wyścigi w napełnianiu wodą pojemnika, bieg z jajkiem, jedzenie ptysia  z zawiązanymi chustką oczami i wiele innych.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się rysunki,  które na twarzach dzieci stworzyła p. Sabina  oraz uczennica klasy III Wiktoria, które  zrobiły prawdziwą furorę. Każde dziecko biorące udział w zabawach otrzymało nagrodę.


Samorząd Uczniowski zorganizował  dla kl. IV-VI turniej międzyklasowy na wesoło. Na początku konkurencje odbywały się zespołowo (klasowo), następnie indywidualnie. Rozgrywki miały charakter podróży. Uczniowie odwiedzali kolejne stacje, na których świetnie się bawili. W Żabkowie wykazali się sprawnością fizyczną podczas skoków z piłką lekarską pomiędzy kolanami, turlaniem piłki lekarskiej oraz przewlekaniem ciała przez szarfę. „Pobyt” w Rolkowie sprawił dzieciom najwięcej frajdy. Trzeba było wykazać się pomysłowością podczas przewożenia na deskorolce leżącego pasażera trzymając go za nogi. W Kręciołowie wyłoniliśmy mistrzów w kręceniu hula-hop. Celnością wykazali się sportowcy na stacji Balonowo. Ich zadaniem było rzucanie piłeczką do przywiązanych do bramki balonów. W Skrzynkowie uczestnicy musieli ze sobą zgodnie współpracować, aby dotrzeć do mety i nie spaść ze skrzynki (statku) wprost w paszczę rekina.

Dzień w szkole upłynął w miłej atmosferze. Nie zabrakło słodkości oraz nagród. Dziś wszyscy byli zwycięzcami. To była udana podróż, szkoda tylko, że Dzień Dziecka jest raz w roku…Dzień Matki

 

31 maja z okazji Święta Matki i Ojca zaprosiliśmy do szkoły naszych rodziców. Przybyli goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu dzieci z klas 0-III, zespołu wokalno – tanecznego „Balbinki” oraz koła teatralnego.


 Kochani rodzice otrzymali od nas najserdeczniejsze życzenia oraz własnoręcznie wykonane upominki.    

 
KLASA III - WYGRYWA KONKURSY                     

           Sukces Weroniki


Nasza koleżanka z klasy III Weronika W. zajęła III miejsce w konkursie plastycznym "Moi okiem, czyli jak wyobrażam sobie nowe ilustracje do książek autorstwa Anny Onichimowskiej"  zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Weronika w nagrodę  m.in. miała możliość spotkać się osobiście z autorką naszych lektur.


 

 

    W konkursach startujemy - nagrody zyskujemy

       

 

 

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej

Konkurs ten odbył się 5 maja br. w Lichnowach.

Do udziału zgłosiły się dwu osobowe zespoły z pięciu szkół. Naszą szkołę reprezentowały Jagoda i Julka uczennice  z klasy V.

Celem konkursu było zachęcanie uczestników do pogłębiania wiedzy religijnej, umożliwienie jej weryfikacji, a także krzewienie zdrowego współzawodnictwa. W miłej i sympatycznej atmosferze nasi uczestnicy zdobyli III miejsce.

Zadania konkursowe były zróżnicowane dotyczyły zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu. Uczestnicy mieli również okazję  zdobycia indywidualnych nagród za udzielenie prawidłowych odpowiedzi dotyczących postaci biblijnych.

Organizator konkursu Pani Katarzyna - katechetka z Lichnów gratulowała nam tak rozległej wiedzy, a przy wspólnym poczęstunku wymienialiśmy się swoimi spostrzeżeniami, jak wrażeniami. 

 


Występy zespołu kaszubskiego "Bławatki"


Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się muzyczno - taneczny występ zespołu „Bławatki”.

Nasi rówieśnicy zaprezentowali się we wspaniałych strojach kaszubskich.

Zafascynowali nas kulturą kaszubską: muzyką, instrumentami muzycznymi, tańcami i pieśniami.

Wspólnie tańczyliśmy przy skocznej muzyce kaszubskiej.

 


        
Smaczna lekcja języka angielskiego w kl.I


Na zajęciach języka angielskiego pierwszoklasiści zapoznali się z nazwami owoców. W odkrywanie nowych słówek zaangażowane były wszystkie zmysły, bo oprócz wzroku, słuchu uczniowie mieli możliwość dotknąć, poczuć oraz posmakować różnych owoców. Zajęcia dostarczyły im wiele radości i … witamin. Uczniowie także wspólnie wykonali „The magic tree”, czyli magiczne drzewo, na którym rosną różne owoce.


                  XXII GMINNY KONKURS EKOLOGICZNYUczniowe z klasy V:Jagoda D., Julia K. i Szymon L. godnie reprezentowali nasza szkołę w konkursie.

Już XXII Gminny Konkurs Ekologiczny w Charzykowach,
w którym kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział.

Konkurs odbywał się etapami. I etap to wykonanie plakatu - w tym roku pod hasłem "Przyroda i ja w PN "Tucholskie - 20 lat razem"". Kolejny etap, czyli II, to wiedza ekologiczna, a więc wszystko o naszej przyrodzie. Nie było łatwo!!!! Chociaż nie zdobyli czołowego miejsca, ale jakby nie było wiedza została, no i ogromna radość z otrzymanych nagród!                                        WIOSNA W KLASIE I
               

        

                   Ferie w szkoleZajęcia sportowe dla najmłodszych  z wykorzystaniem elementów mini piłki  ręcznej, mini siatkówki oraz mini koszykówki, a także ćwiczenia gimnastyczne przy muzyce i zabawy ze śpiewem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zabawy z chustą animacyjną

 

Zajęcia sportowe dla uczniów klas starszych miały na celu popularyzację sporu  poprzez zabawę. 

Zumba i gry logiczne   

                         
                                      Kaszubski w szkole

Dnia 10 lutego uczniowie uczący się języka kaszubskiego mogli gościć  p. Mariannę Weilandt - prezesa Koła Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi, prezes Klubu Haftu Złotych i Bursztynowych Barw przy PSS Społem ( specj. - haft), p. Annę Przytarską - członka (specj. - prace w wiklinie i z korzeni) i p. Helenę Pawłowską - członka (specjalność - haft i komponowanie wzorów).

Panie zaprezentowały uczniom naszej szkoły przędzenie wełny, rękodzieło w postaci haftu – szkoły tucholskiej, borowiackiej i chojnickiej oraz plecionki. Każdy uczestnik spotkania miał możliwość osobiście spróbować pracy na kołowrotku.

 Dzięki zorganizowanemu spotkaniu uczniowie poszerzyli  swoją wiedzę na temat kultury i tradycji  regionalnych.

       
 Wycieczka do Muzeum Historyczno - Etnograficznego

                      w Chojnicach                             ZAPROSZENIE


Dnia 7 marca w godz. od 16.00 do 17.00 odbędzie się

szkolenie dla nauczycieli i rodziców na temat:

    „Wpływ portali społecznościowych i gier komputerowych

            na osobowość dzieci i młodzieży”.

             Serdecznie zapraszamy !

 

  

 

Zajęcia zorganizowane w szkole w czasie ferii15 lutego  - gry i zabawy ruchowe dla dzieci z klas "0" - III

16 lutego - zajęcia sportowe dla uczniów klas IV - VI

17 lutego - zumba i gry logiczne dla uczniów z klas "0" - III


W godzinach od 9.00 do 11.00.

 
(Uczestnicy zajęć zobowiązani są do dostarczenia pisemnej zgody rodziców, w tych dniach nie kursuje autobus szkolny)            ACH, CO TO BYŁ ZA BAL             


              W czwartek - 4 lutego w naszej szkole

                      odbył się bal karnawałowy.       Uczniowie wystąpili w wspaniałych kreacjach.

               Wykazali się ogromną kreatywnością.
                       W roli  wodzireja wystąpiła

                         Pani Violetta R. Instruktor

                      Świetlicy Wiejskiej  w Ciechocinie.
                      Uczniowie, rodzice i nauczyciele

             wspaniale się bawili w rytmie skocznej muzyki.


 

 

Eksperymenty klas młodszych

 

 

 

 

 

Zajęcia plastyczne klasa I

 

 

ZIMA WCALE NIE JEST ZŁA

 

Korzystając z zimowej aury uczniowie z klasy I i II Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem wybrali się na górkę, na sanki.

Szczypiący w policzki mróz oraz wiatr nie przeszkodziły nam w super zabawie.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 


Dnia 20 stycznia 2016 r. odbyła się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klasy I. Następnie aktorzy z kółka teatralnego przedstawili „Kopciuszka” w nowoczesnej, humorystycznej wersji. Dzieci z klas 0-III  w wierszykach, piosenkach i tańcach dziękowały – Babciom i Dziadkom za ich miłość i troskę.

Goście mieli również możliwość wysłuchania utworów w języku kaszubskim, którego nasi uczniowie uczą się od września bieżącego roku szkolnego.

W dowód wdzięczności obdarowaliśmy ich upominkami i laurkami. Żeby umilić ten dzień rada rodziców ufundowała słodki poczęstunek. Dziękujemy Wam Babcie i Dziadkowie za to, że tak licznie przybyliście. Dziękujemy, że nas kochacie.                       

Tak pracujemy na kółku matematycznym 


     

          Klasa VI  w Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowym

                                                       Klasa VI w Parku Wodnym w Chojnicach


 

Sukces naszych uczniów

Uczniowie z Koła teatralnego i  Koła Wokalnego  zajęli  II miejsce w konkursie filmowym pod nazwą „Segregujemy” organizowanym przez Zakład  Zagospodarowania Odpadami w Nowym Dworze.

Uczniowie zdobyli nagrodę dla szkoły w postaci pojemników do  selektywnej segregacji odpadów. Oprócz tego każdy z uczestników otrzymał nagrodę w postaci – deskorolki, książki. 

Ola K., Kornelia S., Mateusz K., Wiktoria S., Martyna S., Kacper G.,   Julia K.

              SUKCES SPORTOWY


II miejsce na wojewódzkich zawodach sportowych

 w "Rugbby" , które odbyły się w Sopocie.

                     


                                       MIKOŁAJKI


Przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu uczniów z Gimnazjum ze  Sławęcinia

Dzień  Życzliwości 

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego utworzona została Poczta Życzliwości. Każdy mógł przesłać serdeczne pozdrowienia koledze bądź koleżance. Wybraliśmy również Króla oraz Królową Życzliwości z każdej klasy. Dowiedzieliśmy się skąd w ogóle wziął się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony na świecie już w ponad180 krajach. Nie zabrakło cytatów związanych z życzliwością oraz piosenki w wykonaniu uczniów kl.I., która przypomniała nam jak ważne są słowa "przepraszam, dziękuję i proszę ...te słowa za małe trzy grosze". Przesłanie akcji było proste: Bądźmy życzliwi nie tylko od święta, ale każdego dnia: „BĄDŹ ŻYCZLIWY I BĄDŹ DOBRY, A ZOBACZYSZ UŚMIECH SZCZODRY."

Tego uśmiechu życzymy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły każdego dnia.

 

 

ŚWIĘTO SZKOŁY - 19 LISTOPADA

 

PASOWANIE NA UCZNIA


WYSTĘPY ARTYSTYCZNE  UCZNIÓW

 

 

Wygrajmy razem łazienkę! 

 

Szkoła bierze udział w akcji  "WZOROWA ŁAZIENKA".  Prosimy o głosowanie na naszą szkołę do końca listopada.

http://www.wzorowalazienka.pl

 

Instrukcja głosowania


PAN STOP  - zajęcia w klasie IV


Na lekcji zajęć technicznych uczniowie klasy IV wykonywali "Pana Stopa". Zajęcia miały na celu przypomnienie i utrwalenie zasad właściwego zachowania na drodze.

  


 


 „Żywa lekcja muzyki”.


Lekcję poprowadził pan Jan Kępczyński koszaliński dyrygent, kompozytor i instrumentalista. Nasz gość ukończył dyrygenturę w Akademii Muzycznej w Warszawie, obecnie jest na emeryturze. Zajęcia rozpoczął polonezem Ogińskiego „Pożegnanie z Ojczyzną”. Uczniowie wysłuchali utworów na fortepian i flet poprzeczny. Pan Jan Kępczyński zaśpiewał dwie pieśni Stanisława Moniuszki „Znasz li ten kraj” do wiersza Adama Mickiewicza oraz „Prząśniczkę”.Społeczność uczniowska wysłuchała fragmentów muzyki polskiej między innymi mazurków Fryderyka Chopina. Troje uczniów  naszej szkoły zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne i odśpiewali fragmenty Trenów Jana Kochanowskiego.

Na zakończenie pan Jan zaprezentował we własnej aranżacji wiązankę pieśni patriotycznych.

XVI  Spotkania z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną  "Cześć polskiej ziemi"

 

Uczniowie z koła wokalnego  '"Stokrotki"  otrzymali  WYRÓŻNIENIE za piosenkę "Ostrowite"  w konkursie -  XVI  Spotkania z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną  "Cześć polskiej ziemi", który odbył się w CHDK dnia 10 listopada 2015.


 Apel z okazji Święta Niepodległości - 11 listopada

Uczniowie z klasy V zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pt. "Mamy Niepodległą".

Zespół wokalny "Stokrotki" zaśpiewał utwór o lokalnym patriotyzmie "Ostrowite my kochamy Cię nad życie...".

Cała społeczność szkolna była pod ogromnym wrażeniem zdolności artystycznych naszych koleżanek i kolegów.

 

 

 

 

 

Artyści operowi w naszej szkole

 

Dnia 29 października o godz. 11.45 odbył się koncert

„Preludium deszczowe – czyli spotkanie fortepianem”.

Wykonawcami byli artyści z Opery Nova w Bydgoszczy.


 

 

 

 


Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka - pokaz grupy "Rekonstrukto" – 28 października

 

 

     Po raz drugi w naszej szkole gościła grupa "REKONSTRUKTO", tym razem uczniowie mogli poznać dzieje "Staropolskiego Sarmatyzmu i Epoki Szlacheckiej
     W programie pokazano między innymi tradycyjny strój Sarmaty, zbroję husarską, różnego rodzaju broń i metody walki. Między innymi - zobaczyliśmy pojedynki na szable, rapiery, hakownice. Ne obyło się bez polowania i procesu nad czarownicą, w którym to procesie ważną rolę pełniło krzesło inkwizycyjne. Uczniowie mogli osobiście zmierzyć się w pojedynku ze szlachcicem Sarmatą, wcześniej uczestnicząc w krótkim przeszkoleniu.
     Widowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Była to kolejna bardzo ciekawa lekcja historii.

 

 

 

 

 

Dzień Śpiocha - 22 października 2015 r. 

 

 

 

  

OGŁOSZENIE

 

Dnia 29 października 2015 r. w godz. od 11.45 do 12.30

na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem odbędzie się koncert

pt. „Preludium deszczowe – czyli spotkanie z fortepianem” 

  w wykonaniu muzyków z Opery Nova w Bydgoszczy.

 

Serdecznie zapraszamy!

(wstęp bezpłatny)


Dzień Edukacji Narodowej

 

 

 

Dziękujemy za życzenia!

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły.
 

 "Wiem, jak bezpiecznie

poruszać się po drogach"

 - apel dla klas 0- III

28 września 2015r.

 

 

 

 

JESIENNA WYCIECZKA –POZNAJEMY NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ

 

 • Woziwoda – spacer ścieżką przyrodniczą, ognisko z kiełbaską.
 • Raciąż – zwiedzanie średniowiecznego grodziska kasztelańskiego.

 

 

 

 

XXIII JESIENNY BIEG EKOLOGICZNY

 

 


 

 

Klasa V wygrała główna nagrodę w konkursie internetowym dla uczniów V i VI klasy szkoły podstawowej

„Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Aglomeracji Chojnice”


 

Zwycięska klasa w nagrodę pojechała na 3-dniowy obóz nad jeziorem Charzykowskim.

 


 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA - 30 WRZEŚNIA

 

Serdeczne życzenia dla chłopców z naszej szkoły składają dziewczynki.

 

 

Koncert "Ku pokrzepieniu serc"

 

"Trochę muzyki na skrzypce i smyki - czyli spotkanie z instrumentami smyczkowymi"


 

 Wygrajmy razem łazienkę!


Szkoła bierze udział w programie "WZOROWA ŁAZIENKA".  Prosimy o głosowanie na naszą szkołę.

http://www.wzorowalazienka.pl


 

UDZIAŁ POCZTU SZTANDAROWEGO NASZEJ SZKOŁY W UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNO – RELIGIJNA Z OKAZJI 76 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I SZARŻY 18 PUŁKU UŁANÓW POMORSKICH POD KROJANTAMI

 

 


Uroczysta  inauguracja

roku szkolnego 2015/2016

w Ostrowitem


 

 

1 września 2015 r. w Szkole Podstawowej

im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

121 uczniów rozpoczęło rok szkolny 2015/2016.

 


 Inauguracja roku szklonego rozpoczęła się od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym pw.  Świętego Jakuba Apostoła w Ostrowitem.  Następnie pani dyrektor Barbara Markowska powitała rodziców, dzieci, pracowników szkoły i zaproszonych gości. Przedstawiła wychowawców poszczególnych oddziałów i pozostałych nauczycieli uczących w szkole. Życzyła uczniom, aby każdy dzień nauki rozpoczynali zapałem i zdobywali jak najlepsze oceny.

 Dzieci  z klas I, III, IV, V i VI rozpoczną naukę w salach wyposażonych w tablice interaktywne. Nowością w tym roku szkolnym jest wprowadzenie języka kaszubskiego.


 


 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLNEGO  2015 / 2016

 

 

                                          
1 września 2015 r .  godz. 8.45


 

Program:

8.45 - Msza Św. w kościele pw. Świetego Jakuba w Ostrowitem,

9.30 - inauguracja roku szkolnego na sali gimnastycznej, 

10.00 - spotkanie uczniów  z wychowawcami w klasach.

 

 

Autobus szkolny: 

Przyjazd: 

 • Dąbrówka: 8.15
 • Sławęcin: 8.20
 • Ciechocin I: 8.25
 • Ciechocin: 8.35

Powrót: 

 • Ciechocin: ok. 10.30
 • Dąbrówka, Sławęcin i Ciechocin I – ok. 10.45

 


 

„Wyprawka szkolna” na rok szkolny 2015/2016.

 

Z dofinansowania mogą skorzystać uczniowie z klas III, których dochód na członka rodziny nie przekracza 574zł. na osobę. 
Uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z klas III, V i VI mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników poza kryterium dochodowym.
Warunkiem zwrotu gotówki za zakupione podręczniki jest faktura imienna wystawiona na rodzica(opiekuna prawnego)dziecka.
Wnioski o refundację można będzie odbierać w sekretariacie szkoły od 18.08.2015r. Wypełnione wnioski  wraz z rachunkami przekazać  do sekretariatu, do 02.09.2015r.

wniosekAPEL NA ZAKOŃCZENIE ROKU

Podsumowanie naszych osiągnięć. Rozdanie dyplomów i nagród.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

w  Szkole Podstawowej w Ostrowitem

26 czerwca 2015 r.

 

 

8.45 – Msza Święta w kościele pw. Św. Jakuba w Ostrowitem,

9.30 – uroczystość zakończenia roku na sali gimnastycznej,

10.35 – spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach,

 Zakończenie uroczystości około godz. 11.00.

 

Autobus szkolny:

Przyjazd:

 • Dąbrówka: 8.15
 • Sławęcin: 8.20
 • Ciechocin I: 8.25
 • Ciechocin: 8.35

 

Powrót:

 • Ciechocin: ok. 11.00
 • Dąbrówka, Sławęcin i Ciechocin I – ok. 11.15

 
            Praca Polskiego Policjanta na Misji w Afryce


12 czerwca do naszej szkoły zawitał nadzwyczajny gość. Aspirant Sztabowy Tomasz Orłowski, który opowiedział nam o swojej pracy na misji w różnych stronach świata. Interesowała nas historia, ciekawostki z życia mieszkańców, którym pomagał Aspirant. Taką lekcję długo będziemy pamiętać!

 

DZIEŃ DZIECKA

 

 

 

 

 

Dziś w szkole nie było lekcji!

Były za to inne zajęcia! Mam Talent, Mali Giganci, karaoke, lepienie z gliny, malowanie twarzy i figurek, dyskoteka na boisku,konkursy, gry i zabawy.

 

 

Kochani Uczniowie !

Z okazji Waszego święta - Dnia Dziecka, życzymy Wam,

aby codziennie spotykało Was coś dobrego i miłego,

uśmiechu od rana do wieczora,

nieustannego odkrywania piękna i wspaniałości świata.

Rozwijania swoich licznych talentów

i aby każdy dzień był dla Was nową wspaniałą przygodą.

 

                                              Dyrektor, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

 

 

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie przy wspólnym organizowaniu

tego tak przyjemnego święta.

Szczególne podziękowania kierujemy do nieodzownej Pani Wioletty ze świetlicy w Ciechocinie,

a także wspaniałego Klauna, jak również innych mam obecnych w tym dniu wśród nas.

 

 


  

DZIEŃ MAMY I TATY

 

Jak co roku w naszej szkole, a tym razem było to w dniu 26 maja, świętowaliśmy środowiskowy Dzień Matki i Ojca.

 

Z tej okazji uczniowie z klas od "O" aż do VI zaprezentowali swoje umiejętności w programach artystycznych w formie wierszy, piosenek, układów tanecznych, a także przedstawienia teatralnego pt: "Czerwony Kapturek na wesoło". Spektakl teatralny przygotowali uczniowie z Kółka Teatralnego wraz z zespołem wokalnym "Stokrotki".

 

Przy słodkim poczęstunku zaproszeni goście mogli odpocząć i zrelaksować się w tym szczególnym dniu dla nich.

Dla Mam i Tatusiów sypały się życzenia, jak z rękawa.

Jednak najmilszym momentem było wręczenie upominków - laurek wykonanych przez samych uczniów naszej szkoły.

 

 

 

 

 
 

WICEMISTRZOWIE POLSKI!

SREBRNY PUCHAR - II MIEJSCE!

 


Parafia w Ostrowitem wystawiła drużynę ministrantów na X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC”, które odbyły się 1–2 maja 2015 w Elblągu.

Nasza drużyna zajęła II miejsce. Gratulacje!

 ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA


     Dnia 30 kwietnia wszyscy uczniowie z klasy IV wzięli udział w przedstawieniu "Uchwalenie Konstytucji  3 maja 1791 roku ".

 Mali aktorzy wspaniale zagrali swoje role postaci historycznych, a rodzice wykazali się talentem plastycznym przygotowując epokowe stroje.          

 
 
DZIEŃ ZIEMI - 22 KWIETNIA 2015R.Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów "DNIA ZIEMI". Uczniowie z koła teatralnego i zespołu wokalnego "Stokrotki" zaprezentowali program artystyczny poświecony temu wydarzeniu. Julia K. z klasy I pieknie wyrecytowała wiersz o Ziemi. Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję "Dnia Ziemi'

           
                      DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 
   

We  wtorek  17 marca  na zajęciach z języka angielskiego obchodziliśmy  irlandzkie święto, Dzień Świętego Patryka.

Uczniowie ubrani w tradycyjny kolor Irlandii, zielony,  wyruszyły na spotkanie z irlandzkim skrzatkiem „Leperchaun”. 

Ukrył on na końcu tęczy garnuszek ze złotem i smakołykami. Żeby dostać się do skarbu dzieci musiały wykonać rozmaite tęczowe zadania.

 


ZAĆMIENIE SŁOŃCA NAD OSTROWITEM

W dniu dzisiejszym podczas astronomicznej wiosny (tj. 20.03.2015r.)

uczniowie naszej szkoły obserwowali zaćmienie Słońca.

 Efekt tego zjawiska przekroczył nasza wyobraźnię.


                                           
                         POWITANIE WIOSNY


            

                

               
                 ZAWODY MINIKOSZYKÓWKI

                  CHŁOPCÓW KLAS IV - VI


Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła I miejsce

 w Gminnych Zawodach Minikoszkówki. 

Drużyna chłopców reprezentowała naszą gminę

w zawodach powiatowych, gdzie zajęła II miejsce.                                  Brawo dla nszych chłopców!                             UCZNIOWIE KLASY VI

                      NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCHDnia 17 marca 2015 roku uczniowie na lekcji zajęć technicznych wykonywali kanapki.

Celem zajęć było wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Duży nacisk położyliśmy na zdrowe odżywianie się dlatego też młodzież miała okazję zaprezentować swoje zdolności kulinarne.

Wszyscy z wielkim zaangazowaniem pracowali, zwieńczeniem pracy była pyszna, zdrowa degustacja.


    
                Klasa IV w poszukiwaniu wiosny
 
 

            Uczniowe zaprezentowali swoje pomysły

                      "Jak spędzić wolny czas 

          - rolki, deskorolki, rowery, zabawy z piłką itp."

 
      


            Dzień Bezpiecznego Internetu!

 

       W tym roku DBI był obchodzony 10 lutego. Z tej okazji na lekcjach zajęć komputerowych oglądaliśmy kreskówki, które później szczegółowo omówiliśmy. Rozmawialiśmy na temat cyberprzemocy i odpowiedzialności za to, co robimy w Sieci i w jaki sposób z niej korzystamy.Zaprosiliśmy do szkoły przedstawiciela Policji, który mówił na temat bezpieczeństwa i zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu. Pan Policjant, mówił też   o przestępstwach popełnianych w Sieci i o tym, że nikt nie jest anonimowy i każdy pozostawia po sobie ślad w postaci adresu IP. Dowiedzieliśmy się, że bardzo ważne jest zabezpieczenie komputera programem antywirusowym, tworzeniem bezpiecznych haseł.               

                          DRZWI OTWARTE  (kliknij, aby otworzyć dokument)
Serdecznie zapraszamy dzieci 5 -letnie wraz z Rodzicami na Drzwi Otwarte, które odbędą się 5 marca 2015 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem.

Drzwi Otwarte to nie tylko możliwość poznania naszej szkoły, ale przede wszystkim gwarancja dobrej zabawy.

Zachęcam również do rozmowy z Nauczycielami i Dyrekcją,  zapoznania się z ofertą szkół, ich programem oraz udziału w przygotowanych dla Państwa atrakcjach.


             

  LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV

Na lekcji uczniowie kl.4 mieli okazję przenieść się do Akademii Kleksa i wzięli udział w niecodziennych lekcjach.

Była lekcja kleksografii, polegająca na wykonaniu Kleksa przy pomocy farb. Na środku nanieść farbę, następnie złóż ja na pół i rozetrzyj palcami farbę. Następnie otwórz kartkę i zobacz co wyszło z twojego kleksa.

Lekcja przędzenia liter polegała na wyprzędzeniu imienia na kartce papieru przy pomocy włóczki  bez ucinania  nici.

 

 

Zadanie to nauczyło uczniów cierpliwości, sprawności manualnych.

Wszystkim uczniom: Akademii Kleksa udało się ukończyć zadania.

                       FERIE W NASZEJ SZKOLE


                                      ZAJĘCIA SPORTOWE NA SALI GIMNASTYCZNEJ

                                                               4 lutego 2015rDnia 4 lutego 2015 r. na sali gimnastycznej  odbyły się  zabawy i rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży z obwodu naszej szkoły. W programie imprezy znalazły się różnorodne konkurencje sportowe dla młodszych i starszych grup wiekowych. Celem imprezy była popularyzacja aktywności fizycznej przez zabawę. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami oraz słodyczami.Bal karnawałowy


 

        Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. We wtorek  3 lutego 2015r. o godzinie 9.30  w naszej  szkole w Ostrowitem odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyli uczniowie klas O-VI oraz dzieci młodsze i absolwenci z obwodu naszej szkoły. . W ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną kolorowymi balonami, serpentynami  i ozdobami z krepiny.

Uczniowie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach wykonanych przez rodziców lub wypożyczonych specjalnie na tę okazję. Na balu nie zabrakło księżniczek, księciów, piratów, wampirów, czarownic, mumii i bohaterów typu Spiderman, Batman oraz postaci zwierzęcych, jak pszczółka, kotki i kangurek.

 


Wodzirejem balu była pani Wioletta Rossek, która przygotowała wiele ciekawych konkursów, m.in. konkurs na najpiękniejszy strój wykonany przez rodziców, konkurs eleganckiego darcia gazety w rytm muzyki, rzucania śnieżkami z papieru. Do tańca przygrywał nam, jak zwykle nieodpłatnie, zespół Ostro, który umilał całą zabawę przy dźwiękach największych przebojów.

W przerwie na uczestników czekał słodki poczęstunek zasponsorowany przez Rodziców, p. Bogumiłę i Jerzego Ryduchowskich (Hurtownia Lipienice)  oraz przepyszne ciasto z rabarbarem upieczone specjalnie na tę okazję przez pracowników szkoły.

Każde dziecko otrzymało upominek ufundowany przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe „Polisa Życie”, p. Kazimierza Glugla (Spółdzielnia Rolników Indywidualnych „Rolnik”) oraz P. I. Komnet.

            Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

 

        Projekcja filmu i warsztaty taneczne

                                2 luty 2015r.


   


  BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH!!!


... abyście dobrze odpoczęli,

nabrali sił i motywacji do dalszej nauki w nowym już semestrze.


Już od poniedziałku ferie zimowe.

Przypominamy, żeby te ferie dla WAS były bezpieczne i spokojne.

Nie zapominajcie o bezpieczeństwie!!!

 
 

                        WALENTYNKI

 
  
     

 

Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.

Najwięcej walentynek otrzymali uczniowie z klasy III:
Wiktoria B. i Mateusz K.

 Gratulujemy powodzenia!

                               FERIE ZIMOWE


                                 HARMONOGRAM ZAJĘĆ ZORGANIZOWANYCH

                                                   W CZASIE FERII ZIMOWYCHRodzaj zajęćTermin


Opiekunowie

 

PROJEKCJA FILMU FAMILIJNEGO + WARSZTATY TANECZNE

 

 

2 luty 2015r.

godz. 9.30 – 12.00

 

L. Kotlarek – Synak

Sabina Baczyńska

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

 

3 luty 2015r.

godz. 9.30 – 12.00

Mariola Duziak

Danuta Wieczorek

Jolanta Szczepanek

Barbara Dalke

Dorota Żychska

Katarzyna Krauze

 

ZAJĘCIA SPORTOWE

NA SALI GIMNASTYCZNEJ

 

 

4 luty 2015r.

godz. 9.30 – 12.00

 

 Maria Ziemińska

Wiesława Ginter


Autobus szkolny kursuje tylko we wtorek 3 lutego 2015r. (BAL KARNAWAŁOWY)

Wyjazd:

Dąbrówka – 9.00

Sławęcin – 9.05

Ciechocin I – 9.10

Ciechocin - 9.15

Powrót: 12.00


                           DZIEŃ BABCI I DZIADKA                                       WIGILIE KLASOWE


WIZYTA MIKOŁAJA W KLASACH MŁODSZYCH

        

                                    WIGILIA KLASY III


                 KONCERT KOLĘD - 19 grudnia 2014 roku


      

Szanowni  Rodzice

 

Zwracamy się z prośbą o informację dotyczącą korzystania Państwa dziecka z opieki świetlicowej w okresie przerwy świątecznej między 22 a 31 grudnia 2014r.

W tych dniach w godzinach 8.00-13.30 dla tych dzieci, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić im opieki  szkoła zorganizuje zajęcia świetlicowe.

Prosimy o deklarację w sprawie ewentualnego pobytu dziecka w świetlicy w czasie przerwy świątecznej oraz w dniach 2 i 5  stycznia 2015r. (dni wolne od zajęć dydaktycznych). Deklarację należy przekazać wychowawcy klasy do 17 grudnia 2014r.

W przerwie od 22 grudnia do 6 stycznia 2015r. nie kursuje autobus szkolny.


              WIZYTA GÓRNIKA 

 
          

11 grudnia do SP w Ostrowitem zawitał niecodzienny gość – Górnik. Pan Jan Studziński mieszkaniec Ostrowitego przepracował 27 lat w kopalni miedzi w Lublinie. Ciekawie opowiadał o swojej pracy, odznaczeniach i elementach stroju galowego. Wyjaśnił dzieciom co oznaczają kolorowe pióropusze na czapkach. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i z zapartym tchem słuchały opowieści.

   DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 


        Dnia 26 listopada 2014r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśili do szkoły swoje ulubione pluszaki. W tym dniu odbył sie również szkolny konkurs na najciekawsze opowiadnie historii mojego Misia.

Pierwsze miejsce zajęli:Aleksandra Knyba, Agata Gancarz, Wiktoria Konkolewska i Julia Kawalec.

Drugie miejsce: Wiktor Wysocki, Paweł Damer, Pola Malinowska, Aleksandra Biesek, Paulina Biała, Anna Blimke, Weronka Włódzik. Pozostali uczestnicy konkursu zajęli miejsce trzecie.

Dzieci wspaniale bawiły się przy piosence "Pokochaj pluszowego misia".


                    
                      DZIEŃ ŚPIOCHA

   
 
               
              ŚWIĘTO SZKOŁY

19 listopada obchodziliśmy Świeto Szkoły. W tym dniu dzieci z klasy I zostały pasowane na ucznia, a uczniowie z koła teatralnego przedstwiły program artystyczny o naszej patronce Marii Konopnickiej.
         Apela z okazji  Święta Niepodległości


 EGZOTYCZNA WYSTAWA OWADÓW

                                SUKCES "BALBINEK"


W ramach obchodów Święta Niepodległości, 7 listopada w Chojnickim Domu Kultury odbyło się XV Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną - "Cześć Polskiej Ziemi”.

Z naszej szkoły w konkursie brali uczniowie z zespołu wokalnego „Stokrotki” i zespołu wokalno – taneczny „Balbinki”, którzy zajęli II miejsce.

Wszystkim młodym artystom i ich opiekunom: Paniom Danucie, Marioli i Marii gratulujemy występów i   życzymy dalszej realizacji swoich uzdolnień.  

 

I MIEJSCE W POWIECIE

Organizowane  przez Gminny Szkolny Związek Sportowy zawody odbyły się w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Szkolnego Związku Sportowego. Na 7 startujących drużyn, I miejsce i puchar wójta gminy Chojnice zdobyła Szkoła Podstawowa w Ostrowitem,

II miejsce i puchar Dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki zdobyła Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach, III miejsce i puchar prezesa Gminnego Szkolnego Związku Sportowego - SP w Kłodawie.

Drużyna SP w Ostrowitem reprezentowała  gminę Chojnic w zawodach powiatowych, które 30 października rozegrane zostały w hali sportowej SP w Ogorzelinach.

I ZDOBYLI I MIEJSCE! MISTRZOWIE!!!

  

Wizyta pracowników schroniska dla zwierząt „Przytulisko” z Chojnic  

 

Dnia 6 listopada 2014r. w naszej szkole, po raz kolejny gościliśmy pracowników schroniska wraz z podopiecznym: suczką „Psotką”.

Pracownica schroniska bardzo ciekawie przedstawiła informacje związane z opieką nad zwierzętami.  Jednak najbardziej poruszyły nasze serca opowieści o ciężkiej doli „niechcianego zwierzaka”. Ciekawa była również prezentacja przedstawiająca życie codzienne „Przytuliska” w Chojnicach.

W naszej szkole trwa od wielu lat akcja „Zamiast lizaka karma dla zwierzaka”, której celem jest zbiórka funduszy na zakup karmy dla zwierząt z „Przytuliska”.

 

90 ROCZNICA URODZIN

 

Dnia 20 października 2014r. Pani Agnieszka Laszkiewicz mieszkanka Ostrowitego skończyła 90 lat.

Z tej okazji urodzinowe życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności złożyli: w imieniu Wójta Gminy Chojnice oraz mieszkańców sołtys Ostrowitego Pan Krzysztof Majer, od społeczności szkolnej, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowitem pani Barbara Markowska oraz prezes ZNP oddział Gminy Chojnice pan Tomasz Śledzik.

 Pani Agnieszka wiele lat przepracowała w byłym przedszkolu w Ostrowitem oraz jest długoletnim członkiem ZNP.

 

„SPORTOWE ŻYCIE, CZYLI JEŻ vs JEŻOZWIERZ”

Dnia 15 października do naszej szkoły przybyli aktorzy z teatru AMUZADO z Krakowa. Spektakl teatralny miał na celu propagowanie sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Akcja spektaklu rozgrywała się w scenerii leśnej oraz na terenie ZOO, wśród klatek i egzotycznych zwierząt. była to historia spotkania dwóch kolczastych stworzeń Jeża Henia z zagajnika i uciekiniera z ZOO, afrykańskiego Jeżozwierza Oliego. Niestety, obaj mają najeżony charakter i co chwilę dochodzi między nimi do kłótni. Kłótnie są tak zażarte, że aby rozstrzygnąć, które zwierzęta są sprawniejsze, czy znajomi Oli’ego z ZOO czy przyjaciele Jeża Henia, postanawiają zorganizować zawody sportowe. W biegu przełajowym wystąpią: przedstawicielka zagajnika Krowa Mania Malinowa i zawodniczka z ZOO Zebra Olissa.

Bohaterowie rozśmieszyli do łez wszystkich uczniów, a przy okazji nakłanili ich do wspólnych ćwiczeń. A po za tym wiele się działo. Jeż i Jeżozwierz zaprzyjaźnią się mimo dzielących ich różnic, gdyż dochodzą do wniosku, że wszyscy mamy jakieś kolce. Zakompleksiona Krowa Mania uwierzy w siebie a przemądrzała Zebra Olissa dostanie po nosie.

„Bo sport to zdrowie i każdy to powie
I każde dziecko o tym wie
W szkole jest fajnie i nadzwyczajnie
Bo w każdej szkole boisko jest.”

 

Był to spektakl o rywalizacji na wielu poziomach. A wnioski dla młodego widza. Najważniejsza jest tolerancja, szacunek dla przeciwnika i wiara we własne możliwości. Spektakl namawiał widzów do aktywności fizycznej, czyli pokazał najmłodszym alternatywne wzorce spędzania wolnego czasu.

Uroczystość z okazji

Dnia Edukacji Narodowej

 

Dnia 13 października 2014r. odbył się apel z okazji DEN.

Uroczystość przygotowali uczniowie z Koła Tearalnego i Zespołu Wokalnego "Stokrotki" wraz z opiekunami: Panią Barbarą Dalke i Panią Marią Ziemińską.

Mali mistrzowie z Ostrowitego


W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki pod hasłem „Mały mistrz”.

Jest to program skierowany do uczniów kl. I. Realizowany będzie również w kl. II i III. Celem programu jest zachęcenie uczniów do podejmowania różnych form aktywności fizycznej oraz monitorowanie rozwoju sprawności fizycznej.

Nasi uczniowie otrzymali zestaw przyborów do ćwiczeń, które uatrakcyjnią zajęcia wychowania fizycznego.


              
Uczcili rocznicę powstania
            Polskiego Państwa Podziemnego

W piątek (26 września) w Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbył się uroczysty apel z okazji 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego pod hasłem „Pamiętamy…”. Uroczystość poprowadziła młodzież z klasy VI. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie z klasy V.

        

                  SPRZĄTANIE ŚWIATA

              UCZNIOWIE KLASY IV SPRZĄTAJA ŚWIAT


 KOMUNIKAT W SPRAWIE 'WYPRAWKI SZKOLNEJ'
                    W ROKU SZKOLNYM 2014/2015


zarządzenie wójta
wyprawka szkolna
wniosek

        
  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/ 2015

1 września 2014 roku o godz. 8.45 rozpocznie się uroczysta inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ostrowitem.


Program:
 • Msza św. w kościele Św. Jakuba w Ostrowitem.
 • Inauguracja roku szkolnego 2014 / 2015 na sali gimnastycznej.
 • Spotkanie z wychowawcami klas.
 • Powrót do domu (około godz.11).

 

Godziny przyjazd autobusu szkolnego:

Dąbrówka godz. 8.10

Sławęcin godz. 8.15

Ciechocin I godz. 8. 20

Ciechocin godz. 8.30

 

NASZE PIERWSZE PRAWO JAZDY

W dniu 11 czerwca 2014r. uczniowie klasy IV naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Najpierw uczniowie musieli zdać część teoretyczną, a następnie część praktyczną – jazdę na rowerze.  Egzamin przebiegł pomyślnie. Wszystkim czwartoklasistom gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

 


     Szkolny Konkurs Ortograficzny - rozstrzygnięty!

I miejsce - Szymon L. z klasy III
II miejsce - Julia K. z klasy III
III miejsce - Aleksandra K. z klasy II

WYRÓŻNIENIA:
 • Kacper G. z klasy II
 • Wiktoria K. z klasy I
 • Weronika W. z klasy I

 

  Dzień Ziemi


Dnia 25 kwietnia uczniowie z koła wokalnego i teatralnego oraz najmłodsze dzieci z oddziału "0" zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Ziemi.

 


 Prezentacja Gimnazjum w Sławęcinie


Naszych uczniów z klasy VI odwiedzili przyszli koledzy wraz z nauczycielem z Gimnazjum w Sławęcinie. Przedstawili prezentację o swojej szkole i bardzo zachęcali absolwentów do kontynuowania nauki  w ich wszechnicy.Sukces naszych uczennic w XX Gminnym Konkursie Ekologicznym

 

Dnia 10.04.2014r. w Zespole Szkół w Charzykowach odbył się XX Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Spacerem w Borach Tucholskich”.

Uczennice naszej szkoły: Katarzyna Pięta, Dorota Warnke i Monika Sypniowska wzięły w nim  udział. Dziewczynki zajęły I miejsce w konkursie.

Przygotowywały się do niego pod kierunkiem nauczycielki przyrody Marii Ziemińskiej z wiedzy o parkach, samodzielnie wykonały pracę plastyczną o szlakach pieszych, rowerowych i wodnych przebiegających przez tereny Zaborskiego Parku Krajobrazowego i Parku Narodowego Bory Tucholskie.

 Konkurs ekologiczny podzielony był na kilka etapów: rozwiązywanie testów z wiedzy o parkach, rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów liściastych i iglastych oraz prezentacja pracy plastycznej.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu.

 

 
                     
                DRZWI OTWARTE
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSTROWITEM
Dnia 10.04.2014r. o godz. 13.45 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodzicow dzieci, ktore w roku szkolnym 2014 / 2015 rozpoczną roczne przygotowanie przedszkolne (rocznik 2009).
              Serdecznie zapraszamyWIOSENNE WYSTĘPY MAŁYCH ARTYSTÓW

W GALERII BRAMA POMORZA W LIPIENICACH K/CHOJNIC

Dnia 21 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły,  na zaproszenie dyrektora Centrum Handlowego wzięli udział w

                   "Wiosennym weekendzie Bramy Pomorza”.  

Tematem przewodnim naszej prezentacji było powitanie wiosny oraz ekologia, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Lasów.

Licznie zgromadzona publiczność  miała okazję wysłuchać piosenek, wierszy i inscenizacji, w tym również w języku angielskim, w wykonaniu małych artystów.

Dużym zainteresowaniem widzów i klientów galerii cieszył się wiosenny polonez pt. „Kiedy będzie słonce i pogoda” w wykonaniu  najmłodszych dzieci.

Piosenkami pt. „Ostrowite” oraz "Ja uwielbiam ją, tę szkołę mą i tańczę dla niej" promowaliśmy naszą piękną miejscowość i szkołę.

Występujące dzieci należą do zespołu wokalno – tanecznego „Balbinki”, zespołu wokalnego „Stokrotki”, koła teatralnego i koła języka angielskiego.

Wiele radości naszym uczniom sprawił udział w wiosennych konkursach prowadzonych przez pracownika Bramy Pomorza.

Dzieci wróciły do szkoły obdarowane upominkami i słodyczami, pełne wrażeń, wzbogacone o nowe, niezwykle ciekawe doświadczenia.

    

               


                                 
DRUŻYNA CHŁOPCÓW Z OSTROWITEGO
                          NAJLEPSZA
W GMINIE I W POWIECIE


W dniach 11-12.03.2014r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem odbyły  się Gminne Zawody Mini koszykówki Dziewcząt i Chłopców. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła drużyna z Nowej Cerkwi, natomiast wśród chłopców drużyna z Ostrowitego. 

Obie ekipy 18 marca reprezentowały naszą gminę na Turnieju Powiatowym w Czersku.

 Zawodnicy z Ostrowitego byli niezwyciężeni i będą reprezentować nasz powiat w półfinale wojewódzkim Mini koszykówki.


Pokaz mody starożytnej w klasie V

Dnia 3 marca odbył się klasowy konkurs „Pokaz mody starożytnej”.

Większość uczniów wykazała się doskonałą znajomością mitów i życia codziennego starożytnych. Gratulacje!

Najbardziej w epokę wczuli się uczniowie:

I miejsce- Monkia S.

II miejsce – Ania A.

III miejsce Nikodem Z.

IV miejsce: Wiktoria W., Kinga K., Dominika O.

     Spotkanie ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowitem

Dnia 28 lutego odwiedzili naszą szkołę Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowitem. Opowiedzieli ciekawostki na temat pracy strażaków oraz ostrzegali przed różnymi niebezpieczeństwami spowodowanymi nierozsądnym postępowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych.  Natomiast Pani Strażak – Marta zaprosiła uczniów do konkursu wiedzy o OSP.

      Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

Dnia 28 lutego uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelnika i dołączyli do grona miłośników książek. 

     
   


                       Próbny sprawdzian klasy VI

 28 lutego2014r uczniowie klasy VI  sprawdzali swoją wiedzę przed sprawdzianem szóstoklasisty, który odbedzie się 1 kwitnia 2014r.


 


    Wycieczka do Zakładu Zagospodarowanie Odpadów w Nowym Dworze

Uczniowie klasy II, III i V 22 lutego 2014r.  odwiedzili ZZO w Nowym Dworze. Dowiedzieli się ciekawych informacji na temat: Jaka jest droga śmieci po zebraniu ich z przydomowych pojemników. Wrócili pełni wrażeń i nowych ekologicznych wiadomości.


  Teatrzyk "Krasnal Bimbam i jego przyjaciel"

Dnia 18 lutego 2014r. w naszej szkole odbył się teatrzyk profilaktyczny dotyczący bezinteresownej przyjaźni pt. ”Krasnal Bimbam i przyjaciel”.

 

Na terenie naszej szkoły odbył się pokaz rycerski.

Uczniowie zostali wprowadzeni w epokę średniowiecza.

   

We czwartek, 13 lutego 2014r.  gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną „Rekonstrukto”. Uczniowie klas „0” – VI wzięli udział  w „żywej lekcji historii” zatytułowanej „ Życie i kultura w średniowieczu”.

Spotkanie z osobami w strojach historycznych pozwoliło uczniom odbyć podróż w przeszłość. Przybliżyli nam  historię rycerstwa w Polsce, kodeks , sposoby walki i stroje rycerskie z okresu średniowiecza.

Podczas lekcji uczniowie mogli zapoznać się z prezentacją  ówczesnych obyczajów, przeglądem ekwipunku i uzbrojenia. Uczestniczyli w pokazie walk rycerskich. Zajęcia przeprowadzone były z dowcipem, humorem, przy dużym zaangażowaniu dzieci.

 

 

 

Bal karnawałowy 

 

                Karnawał to doskonały czas na organizowanie wszelkich balów i zabaw nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. 

20 stycznia 2014 r. sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Ostrowitem wypełniła się postaciami      z różnych bajek w barwnych kolorach.

Na Bal przybyli między innymi: księżniczka, murzynek Bambo, żołnierz, policjant, mumia egipska, wróżka, piraci, kotek, króliczek, Sindbad, diabełki, miś polarny, a także  ekologiczny robot.

Tańce, pląsy, zabawy, quizy i karnawałowe korowody prowadziła niezawodna Pani: Violetta Rossek (kierownik świetlicy wiejskiej w Ciechocinie) przy współpracy nauczycieli, a także Pani Hanny Piszczek i Julity Rossek.

Tradycyjnie oprawę muzyczną zapewnił zespół „OSTRO”, od lat zaprzyjaźniony z naszą szkołą. Dzięki sponsorom każde dziecko otrzymało upominek i słodycze.

    

Dzień Babci i Dziadka

W Szkole Podstawowej w Ostrowitem zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 

Uroczystość ta odbyła się 17 stycznia 2014 r.  Uczniowie młodszych klas (0-III) zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Goście wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu utalentowanych dzieci. Najwięcej radości sprawiły wspólne zabawy seniorów z wnukami, które przypomniały im czasy dzieciństwa. Miłym akcentem było również wspólne śpiewanie piosenek przy kawie i ciasteczkach.

 


Jasełka "Licho nie śpi"

 

Dnia 16 grudnia odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Licho nie śpi”  w wykonaniu dzieci z Domu Kultury z Dąbrówki.

Bardzo nam się podobała gra aktorska naszych koleżanek i kolegów, którzy również uczą się w naszej szkole. Jasełka  wprowadziły nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

       

MIKOŁAJKI SZKOLNE

Dnia 9 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Na spotkanie z Mikołajem dzieci zawsze Czekaja z niecierpliwością. Mikołaj nie mógł niestety uczestniczyć w naszym spotkaniu, ale przesłał list, w którym prosił o wykonanie zadań dla poszczególnych klas.

Podczas spotkania swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie klasy II w montażu słowno – muzycznym. Była również świąteczna muzyka i wspólne zabawy. Uczniowie otrzymali prezenty, a uśmiech na dziecięcych buziach wyrażał ogromną radość, jaką sprawiła im ta uroczystość. Uroczystość Mikołajkową przygotowały Panie Wiesława Ginter i Jolanta Szczepanek.

 

 

 

 

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”

 

25 listopada w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem uczciliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi misiakami.  W tym dniu obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii tego święta i zapoznaliśmy  się z różnymi postaciami misiów. Następnie dzieci baryła udział w konkursach i zabawach: układanie puzzli, malowanie misia z zawiązanymi oczami, misiowe smaczki – degustacja potraw, zgaduj – zgadula i zabawy ruchowe przy piosenkach o misiach np.  „Pokochaj pluszowego misia”.

Kolejnym i jakże fascynującym etapem był pokaz Pluszowego Misia – dzieci prezentowały swoich ulubieńców, wybierały największego, najmniejszego, najgrubszego i najchudszego misia, dzieliły ze względu na kolor oraz wielkość.

To był dzień pełen wrażeń, po którym dzieci zabrały swoje misie do domów, aby nadal były najlepszymi przyjaciółmi z dzieciństwa.

 

 

Przedstawienie teatralne bajki Marii Konopnickiej  "Jak to ze lnem było"

 

21 listopada 2013r. uczniowie z klasy VI, przedstawili całej społeczności szkolnej, bajkę naszej patronki.

W inscenizacji utwory "Jak to ze lnem było" brali udział wszyscy uczniowie tej klasy.

Gratulujemy aktorskiego talentu i życzymy dalszych sukcesów.

 

  

 

 

ŚWIĘTO  SZKOŁY  W  OSTROWITEM

 

 

19 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej w Ostrowitem obchodziliśmy X rocznicę nadania szkole imienia Marii Konopnickiej. W tym dniu szkoła również obchodziła swoje 110 urodziny.

 

Zgodnie z motywem przewodnim twórczości Marii Konopnickiej program artystyczny miał patriotyczny charakter. Nie zabrakło również postaci bajkowych stworzonych przez patronkę naszej szkoły.

 

Ciekawym elementem uroczystości było zaprezentowanie przez uczniów twórczości własnej dotyczącej szkoły i miejscowości Ostrowite.

 

Życzenia i gratulacje od zaproszonych gości były dla społeczności szkolnej wyrazem najwyższego uznania za trud włożony w przygotowanie uroczystości.

   

Wizyta pracowników schroniska dla zwierząt „Przytulisko” z Chojnic   

Dnia 13 listopada 2013r. w naszej szkole gościliśmy pracowników schroniska wraz z podopiecznymi: psem „Strzelcem” i kotem „Żagielkiem”.

Pani Kamila bardzo ciekawie przedstawiła informacje związane z opieką nad zwierzętami.  Jednak najbardziej poruszyły nasze serca opowieści o ciężkiej doli „niechcianego zwierzaka”.

Na zakończenie uczniowie wraz z nauczycielem przyrody panią Marią Ziemińską przekazali karmę dla zwierząt z „Przytuliska”. Została ona zakupiona z funduszy zebranych w naszej szkole podczas akcji „Zamiast lizaka karma dla zwierzaka”.

 

 

 

DZIEŃ PATRIOTYCZNEGO KOTYLIONU

Obchody Święta Niepodległości uczniowie w Szkole Podstawowej w Ostrowitem określili dniem patriotycznego kotylionu.

 Wszystkie dzieci wykonały dla siebie biało – czerwone emblematy z symbolami narodowymi, które 7 listopada 2013 roku nosiły w szkole i podczas apelu.

 

 


Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej

im . Marii Konopnickiej w Ostrowitem

 

Dnia 7 listopada 2013r. w Chojnickim Domu Kultury odbyło się XIV  SPOTKANIE Z PIEŚNIA I PIOSENKĄ PATRIOTYCZNĄ.

W przeglądzie wzięły udział dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem.

Zespół „Balibinki” w kategorii klas I – III piosenką  „Lajkoniku, prowadź nas”  wyśpiewał II miejsce. Zespół „Stokrotki” z klas IV – VI piosenką „Kwiaty Polskie” podbił serca jury, co w efekcie dało im III miejsce. Gratulujemy wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.

       Do występów dzieci młodsze przygotowały: Mariola Duziak i Danuta Wieczorek, natomiast dzieci starsze: Maria Ziemińska.


     

 


„KRECIK – ECIK”  WRAZ Z MAŁYMI POMOCNIKAMI SEGREGUJE ŚMIECI

Aby kształtować wśród dzieci świadomość ekologiczną i nawyk segregowania odpadów, uczniowie klas 0 – VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Ostrowitem w dniu 31.10. 2013r. uczestniczyli w przedstawieniu edukacyjnym z zakresu profilaktyki pt. „ Krecik – Ecik uczy dzieci segregować śmieci”.

 Krakowscy aktorzy, wcielając się w postać tytułowego krecika oraz liska, przeprowadzili poprzez zabawę lekcję ochrony środowiska. Zwrócili uwagę na zagrożenia związane z zaśmiecaniem lasu i nauczyli odpowiedniego gospodarowania odpadami. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat poznanych zasad, za co zostali nagrodzeni przez sympatycznych gości.

 

  

 

Pierwszaki są już uczniami

Dnia 30 października 2013r. odbyło się oficjalne ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pierwszaki wraz z wychowawczynią Jolantą Szczepanek przygotowały dla starszych kolegów i rodziców program artystyczny. Podczas uroczystości nastąpiło też poświecenie tornistrów przez proboszcza Janusza Pawlaka. Dyrektor szkoły Barbara Markowska wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, a Monika Nyks, przewodnicząca rady rodziców, upominki.

 

 


Dzieci odwiedziły Izbę Pamięci w Nowej Cerkwi.

Monika i Martyna lepiej poznały historię swojego pradziadka, a pozostali uczniowie dowiedzieli się więcej o 18 Pułku Ułanów.

 

Dnia 22 października 2013r. uczniowie ze  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem brali udział w interesujących zajęciach, które odbyły się w Izbie Pamięci „18 Pułku Ułanów Pomorskich” w Nowej Cerkwi. Wydarzenia historycznej szarży  przedstawiła dzieciom  pani Kazimiera Szark - Honorowy Obywatel Gminy Chojnice. Pani Kazimiera opiekuje się izbą pamięci i jest kopalnią wiedzy na temat lokalnej historii.  


Wśród uczestników zajęć znajdowały się prawnuczki ułana , który brał czynny udział w szarży pod Krojantami.  Monika i Martyna Sypniowskie podziękowały w imieniu swoim i społeczności szkolnej za barwne i interesujące przedstawienie wydarzeń tych smutnych dni dla Polski i za przybliżenie sylwetki ich bohaterskiego pradziadka. Uczniowie również oddali hołd poległym ułanom pod pomnikiem w Krojantach.