Konkurs Wiedzy o Gminie Chojnice

Dnia 17 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Chojnice ,,Musisz wiedzieć by każdemu powiedzieć o swej malej ojczyźnie”. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęły się panie Anna Gorzynska i Lucyna Kotlarek Synak. W tym roku uczestniczyło w nim dziesięć drużyn reprezentujących wszystkie szkoły gminne. Punktualnie o 10.00 w sali gimnastycznej w Ostrowitem dyrektor szkoły pani Barbara Markowska powitała uczestników, ich opiekunów, a także jury, w skład którego weszli: pani Anita Sznajder - dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, pan Mariusz Grzempa - dyrektor Zaborskiego Parku Krajobrazowego, pani Bożena Wilk - sołtys Sołectwa Ostrowite, pan Kazimierz Sikora - sołtys Sołectwa Sławęcin i pani Grażyna Biesek - Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem.
W pierwszym etapie konkursu uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test wiedzy. W następnej części każda drużyna przedstawiła przygotowana przez siebie prezentację dotyczącą Gminy Chojnice lub wybranego sołectwa. Każda z prezentacji była bardzo interesująca i zachęcała do odwiedzania ciekawych zakątków naszej gminnej krainy. W trzecim etapie uczestnicy zmagali się z kalamburami. Ta konkurencja składała się z dwóch rund. W pierwszej uczniowie musieli zaprezentować wylosowane hasło w formie rysunku, a w drugiej pokazać za pomocą ruchu. Po przerwie na poczęstunek nastąpiło wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród przez dyrektora szkoły oraz przedstawicieli jury. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i cenne nagrody.
Na podium stanęły reprezentacje z następujących szkół:
I miejsce - SP w Ostrowitem,
II miejsce - SP w Silnie,
III miejsce - SP w Nieżychowicach.
Sponsorami nagród byli: Wójt Gminy Chojnice, Dyrektor GZO, Zaborski Park Krajobrazowy, Park Narodowy ,,Bory Tucholskie”, Promocja Regionu Chojnickiego, Lokalna Grupa Działania ,,Sandry Brdy”, pan Artur Grugel, Rada Rodziców przy SP w Ostrowitem.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy na kolejna edycję za rok. Szczególne podziękowanie kierujemy do sponsorów za pomoc w organizacji konkursu i ufundowanie cennych nagród dla wszystkich zawodników.
/AG/

Data dodania: 2018-12-17 11:45:05