Powiatowy Konkurs Ekologiczny Świadomy Konsument Europy

Dnia 23.04 2018r. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach odbył się XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Świadomy Konsument Europy”.

Uczniowie z klas II A gimnazjum: Kacper Chróstowski, Jakub Erbetowski, Maksymilian Kowalski pod opieką pani Anety Golimowskiej-Kobus wzięli udział w konkursie. Zmagania z drużynami ze szkół powiatu były bardzo emocjonujące i ciekawe. Konkurs był podzielony jak zawsze na 3 etapy. W pierwszej kolejności uczniowie indywidualnie rozwiązywali test z wiedzy o Eko – znakach, a wyniki liczone były drużynowo, w drugim etapie w formie zabawy już drużynowo uczniowie odgadywali Eko – znaki z całej Europy. Wśród konkurencji były memory, puzzle, pary i domino – gdzie naszym uczniom poszło całkiem nieźle i wykazali się refleksem, spostrzegawczością, dobrą pamięcią i oczywiście wiedzą.

Trzeci i ostatni etap składał się z prezentacji multimedialnej pt. „Eko-znaki w naszej szkole”, którą uczniowie musieli przygotować do końca marca. Została ona oceniona przez jury już wcześniej, natomiast formę prezentacji oceniono na miejscu. I tutaj nasza drużyna zaskoczyła rywali i jury, a za nowatorskie i ciekawe ujęcie tematu dostali sporo punktów. Maks, Kuba i Kacper zachwycili jury prezentacją Eko-znaków w formie autorskiejscenki, gdzie przybysz z przeszłości – Arystoteles i przybysz z przyszłości zachwycali się stosowaniem przez ówczesne społeczeństwo Eko - znakami. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy VII miejsce, tuż za Szkołami z Łęga, Czerska, Brus i Chojnic. Był to dla nas ogromny sukces ponieważ zajęliśmy II miejsce spośród szkół gminy Chojnice. Serdecznie Gratulujemy!!!

/AG-K/

Data dodania: 2018-04-23 13:09:00