Sprzątanie świata

W piątek uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy, przyłączając się w ten sposób do akcji ,, Sprzątanie Świata. ” Po krótkim apelu i obejrzeniu filmu edukacyjnego „Dobre rady na odpady” najmłodsi uczniowie dobrze przygotowani, tzn. zaopatrzeni w worki i rękawiczki, pozytywnie nastawieni ruszyli w teren w Ostrowitem. Starsi uczniowie wysłuchali kilku słów dotyczących akcji i zasad działania, a także bezpieczeństwa podczas sprzątania i oczyścili bliższe i dalsze okolice szkoły w Sławęcinie. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że akcja ta rozbudzi w dzieciach współodpowiedzialność za porządek w najbliższym otoczeniu.
/MD, JR/
Data dodania: 2019-09-20 14:43:08