Wieczornica Patriotyczna

W ramach obchodów Stulecia Niepodległości w naszej szkole w Ostrowitem zorganizowana została Wieczornica Patriotyczna dla lokalnej społeczności i zaproszonych gości. Już kilka dni wcześniej w Sławęcinie i Ostrowitem pojawiły się plakaty informujące o tym wydarzeniu, wysłane zostały zaproszenia i powiadomieni zostali rodzice naszych uczniów. O godzinie 16.00 na sali gimnastycznej w Ostrowitem rozpoczęła się uroczystość. Pani dyrektor Barbara Markowska powitała rodziców, lokalną społeczność i zaproszonych gości, wśród których wymienić należy wójta Gminy Chojnice - dr Inż. Zbigniewa Szczepańskiego, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty - panią Anitę Sznajder, sołtysa Ostrowitego - panią Bożenę Wilk, sołtysa Sławęcina - pana Kazimierza Sikorę i naszego nowego radnego - pana Sylwestra Knybę. Korzystając z okazji pani dyrektor Markowska pogratulowała wójtowi zwycięstwa w wyborach i wręczyła symboliczny bukiet kwiatów. Zaczęła się artystyczna część wieczoru, nasi uczniowie zaprezentowali między innymi przepiękny Taniec Flagi, odśpiewali hymn państwowy i pieśni patriotyczne, a także ponownie wystąpili w przedstawieniu patriotycznym ukazującym losy uciśnionej Polski na przełomie dziejów. Po występie uczniów głos zabrał pan wójt, dziękując za zaproszenie, gratulując pomysłu i realizacji i przybliżając zebranym historię odzyskania niepodległości na naszych terenach. Nad przygotowaniem uroczystości pieczę sprawowali: p. Anna Gorzynska, p. Sabina Baczyńska, p. Lucyna Kotlarek-Synak i p. Karol Ostrowski.
/JR/

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!