Wizyta księdza biskupa

Przy okazji wizyty w ostrowickiej parafii do naszej szkoły zawitał dzisiaj Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Nasz proboszcz wraz z dyrekcją i nauczycielami dołożył wszelkich starań, aby ta wizyta na długo zapisała się w pamięci księdza biskupa, społeczności szkolnej i parafian. Na wstępie pani dyrektor Barbara Markowska przywitała gościa w naszej szkole kładąc duży nacisk na nasze przywiązanie do tradycji w połączeniu z nowoczesnym nauczaniem i wychowaniem. Uczniowie odśpiewali hymn szkoły, do którego słów odwołał się później ksiądz biskup, mówiąc, że każdy młody człowiek musi budować swój dom i korzystać w pełni z tego, co daje nam życie. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów, po którym przystąpiliśmy do uroczystego poświęcenia tornistrów. "Tornistry mają Wam służyć wzrastać w wiedzy. Jak żyć, by być dobrym, tak jak uczyła i tworzyła Wasza patronka Maria Konopnicka" - powiedział do naszych najmłodszych wychowanków ksiądz biskup. Po części oficjalnej znalazła się chwila na rozmowę. Ksiądz biskup opowiedział dzieciom o swoim dzieciństwie i czasach szkolnych. Dzieci zaś zadawały księdzu biskupowi wiele pytań, często z uchodzącą tylko dzieciom rezolutnością. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Poświęcona została także figura świętego Jakuba Apostoła - patrona tutejszej parafii.
/JR/

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!