Wycieczka do Urzędu Skarbowego

Uczniowie z klasy VI i VII z wychowawcami Dorotą Żychską i Kamilą Wróblewską oraz opiekunami Barbarą Dalke i Lucyną Kotlarek-Synak wybrali się na wycieczkę do Chojnic. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Parku Tysiąclecia. Poranna gimnastyka na siłowni oraz śniadanie w parku dały nam energię na rozpoczęcie dnia. Następnym punktem  było zwiedzanie muzeum. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z dawnym życiem Kaszubów, zobaczyć izbę, w której mieszkali oraz narzędzia służące im w codziennej pracy. Pani przewodnik w interesujący sposób opowiedziała o ciekawych muzealnych eksponatach. Uczniowie z zachwytem podziwiali także kaszubskie hafty. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy był Urząd Skarbowy w którym wzięliśmy udział w ciekawej  lekcji zastosowania matematyki w praktyce. Usłyszeliśmy o ciekawej pracy w urzędzie oraz funkcji pełnionej przez Naczelnika Urzędu Skarbowego.  Uczniowie dowiedzieli się, że nawet oni płacą podatki np. podczas zakupów, nawet wtedy gdy kupują batonik czy lody w cenę jest wliczony podatek. I teraz już wiedzą, że podatki są podstawą dobrze funkcjonującego państwa. Po krótkiej przerwie na Starym Rynku, aby zjeść lody i złapać oddech  wyruszyliśmy w kierunku Kręgielni – głównego punktu wycieczki. Gra w kręgle oraz smaczna pizza wprawiły uczniów w doskonały humor. Zgodna współpraca w grupie oraz wspólny posiłek przyczyniły się do zaciśnięcia więzi koleżeńskich  i integracji zespołu klasowego.

/KW, DŻ/

Data dodania: 2018-09-19 17:10:00