Z poprawną polszczyzną za pan brat

28 lutego 2019 roku przedstawiciele naszej szkoły, Oliwia Zagrabińska, Gabriela Grugel i Maksymiliam Kowalski z opiekunką Ewą Rudnik, mieli okazję uczestniczyć w X Powiatowym Konkursie Języka Polskiego "Z poprawną polszczyzną za pan brat".  Celem konkursu było propagowanie kultury polskiej wśród młodzieży oraz rozbudzenie i poszerzenie świadomego, poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. Miejscem potyczek językowych była Szkoła Podstawowa nr 7 im J. Karnowskiego w Chojnicach.
Drużyny z 10 szkół zmierzyły się z zdaniami dotyczącymi poprawności językowej, ortograficznej, tworzyły teksty o charakterze retorycznym oraz redagowały krótkie formy użytkowe. Zmagania przebiegały w niezwykle sympatycznej i życzliwej atmosferze. Ich ukoronowaniem był przepyszny tort, uświetniający 10. rocznicę konkursu.
/ER/
Data dodania: 2019-02-28 08:40:16