Życzenia dla Bohatera

Uczniowie naszej szkoły przestąpili do akcji „Złóż życzenia Bohaterowi”  organizowanej przez „Przystanek Historia” Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie.

Celem akcji jest umacnianie więzi międzypokoleniowych, kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodzieży, a przede wszystkim krzewienie pamięci o dokonaniach Bohaterów. Uczniowie naszej szkoły okazali szacunek i pamięć Panu Mieczysławowi – Żołnierzowi Polskich sił Zbrojnych. Stworzyli własną  kartkę urodzinową oraz napisali własnoręcznie piękne życzenia, a następnie wysłali do IPN w Warszawie.

W ten sposób chcemy podziękować za odwagę i czynny udział w walce o wolną Polskę. Życzymy panu Mieczysławowi dużo zdrowia i radości. Pamiętamy!

Mieczysław Frąckiewicz w czasie II wojny światowej został zesłany do Związku Sowieckiego. Z Armią Andersa przeszedł szlak bojowy przez Bliski Wschód i zgłosił się do służby w lotnictwie. W kwietniu 1943 r. dotarł do Wielkiej Brytanii, gdzie po ukończeniu szkolenia na radiooperatora otrzymał przydział do 304 Dywizjonu Bombowego „Ziemi Śląskiej im. ks. Józefa Poniatowskiego”. Po zakończeniu II wojny światowej nie wrócił do Polski.
Za swoją służbę został uhonorowany m.in. polskim Krzyżem Walecznych oraz brytyjską Gwiazdą Atlantyku. 3 listopada będzie obchodził 102. urodziny.
/LKS, AG/

Data dodania: 2021-10-21 14:01:49