Bezpieczeństwo ważna sprawa!

13.09.2021r. najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantów. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawiali oni z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz w jaki sposób powiadomić odpowiednie służby o niebezpieczeństwie. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
/AK/

Data dodania: 2021-09-16 07:43:52