Druga część wycieczki do Biskupina

Po powrocie z Biskupina pozostał pewien niedosyt zwiedzania obiektów historycznych, więc uczniowie klas V, VI i VII z wychowawcami udali się do Chojnic. Zwiedziliśmy cmentarz ofiar zbrodni hitlerowskich i spotkaliśmy naszych absolwentów spieszących do szkół średnich na lekcje. Obiektami wartymi zwiedzania i poznania ich ukrytych zakątków okazały się dwa najstarsze chojnickie kościoły. W Bazylice zapoznaliśmy się z gotyckim stylem budowli, zajrzeliśmy w ciekawe miejsca i wysłuchaliśmy opowieści o bogatej i burzliwej historii tego zabytku. W kościele gimnazjalnym natomiast swoim bogactwem zaskoczył nas styl barokowy. Tutaj mieliśmy okazję zobaczyć miejsca, które nie są powszechnie dostępne. Odwiedziliśmy galerię przy chórze, a także widzieliśmy od góry sklepienie kościoła i przestronną salę na poddaszu. Był czas na posiłek, a także relaks w kinie. Film "Lassie, wróć" okazał się dla wielu uczniów emocjonujący i wzruszający.
/JR, LKS/

Data dodania: 2021-09-28 07:24:24