Dzień Praw Dziecka

Przedszkole jest pierwszą instytucją, w której dziecko nabywa kompetencje społeczne.
W atmosferze spokoju i akceptacji poznaje własne prawa i reguły życia w grupie. Właśnie o swoich prawach przedszkolaki rozmawiały podczas wczorajszych zajęć.
20.11 to rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną nt. praw dziecka.
Każde prawo wspólnie omówiły, a także bez problemu wskazały przykłady sięgając do swoich doświadczeń. Ponadto z pomocą wychowawcy dzieci wykonały plakaty o powyższej tematyce, wykorzystując do tego wykonane wcześniej kolorowanki.
20 listopada to dzień, w którym wyjątkowego znaczenia nabierają słowa Janusza Korczaka: "Nie ma dzieci, są ludzie...".
/KR/
Data dodania: 2020-11-21 15:32:32