Komunikat

Urząd Gminy Chojnice informuje, że na podstawie podpisanego porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Gospodarki Wodnej w Gdańsku w tutejszym Urzędzie został utworzony Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny programu „Czyste Powietrze”. W ramach działalności Punktu można uzyskać informacje na temat dofinasowania do wymiany starych, nieefektywnych źródeł ciepła (piecy), docieplenia budynku, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej w budynkach jednorodzinnych.
Punkt jest czynny we wtorki i czwartki w godz. od 8.00 – 14.00  pok. 111 Urzędu Gminy w Chojnicach, ul. 31-stycznia 56a. Informacje można uzyskać również pod numerem tel. 52 880 13 17 lub za pośrednictwem adresu e-mail: czystepowietrze@gminachojnice.com.pl.

Dodatkowo przypominamy o obowiązku ewidencji źródeł ciepła poprzez złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zgłoszenie należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.gunb.gov.pl lub na właściwym wzorze deklaracji. Formularz A – budynki i lokale mieszkalne, Formularz B – budynki i lokale niemieszkalne, dostępnym na stronie internetowej Gminy Chojnice.

Termin na złożenie deklaracji:
1) 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących, tj. do dnia 30.06.2022 roku,

2) 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia źródła ciepła lub źródła spalania paliw dla budynków,
w których dokonano wymiany źródła ciepła po dniu 01.07.2021 roku.

Data dodania: 2021-11-19 08:50:55
Data edycji: 2021-11-19 08:53:11