Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Lapbooki na lekcji historii

Lapbooki na lekcji historii

Słyszeliście o lapbookach? Klasy IV, V i VI już zapoznała się z tą nową formą pracy i wywiązała się z tego zadania wyśmienicie. Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na dany temat. Teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, informacje o postaci historycznej, zdjęcia, ciekawostki. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

Lapbook jest teczką interaktywną przypominającą papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa.

Uczniowie w swoich lapbookach zamieszczali informacje na temat „ 11 listopada - Odzyskania Niepodległości przez Polskę”.  Znalazły się tam nie tylko zdjęcia, ale ważne informacje dotyczące ojców niepodległości, naszych symboli narodowych i pieśni patriotycznych. Zaangażowanie w pracę było bardzo duże. Nauka z tak przygotowanych lapbooków to sama przyjemność. Rozwija kreatywność, zdolności manualne, umiejętność planowania ( także tego przestrzennego ) oraz uczy cierpliwości.

Wszystkie lapbooki były kolorowe, oryginalne i pełne interesujących informacji. Zachwycały estetyką i pomysłowością, uruchamiały wyobraźnię i z pewnością wzbogaciły wiedzę. 
/LKS/

Data dodania: 2021-11-20 07:50:31
Data edycji: 2021-11-20 07:51:22
Ilość wyświetleń: 30

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

RODO

Klauzula informacyjna zgodna z wytycznymi RODO.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook