Lapbooki na lekcji historii

Słyszeliście o lapbookach? Klasy IV, V i VI już zapoznała się z tą nową formą pracy i wywiązała się z tego zadania wyśmienicie. Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na dany temat. Teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, informacje o postaci historycznej, zdjęcia, ciekawostki. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

Lapbook jest teczką interaktywną przypominającą papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa.

Uczniowie w swoich lapbookach zamieszczali informacje na temat „ 11 listopada - Odzyskania Niepodległości przez Polskę”.  Znalazły się tam nie tylko zdjęcia, ale ważne informacje dotyczące ojców niepodległości, naszych symboli narodowych i pieśni patriotycznych. Zaangażowanie w pracę było bardzo duże. Nauka z tak przygotowanych lapbooków to sama przyjemność. Rozwija kreatywność, zdolności manualne, umiejętność planowania ( także tego przestrzennego ) oraz uczy cierpliwości.

Wszystkie lapbooki były kolorowe, oryginalne i pełne interesujących informacji. Zachwycały estetyką i pomysłowością, uruchamiały wyobraźnię i z pewnością wzbogaciły wiedzę.
/LKS/

Data dodania: 2021-11-20 07:50:31