Niepodległość - oddziały przedszkolne

10 listopada obchodziliśmy w najmłodszych grupach naszej szkolnej społeczności Dzień Niepodległości.

Przygotowania do tego dnia trwały już bardzo długo. Wszystko po to, aby ten dzień na długo pozostał w pamięci naszym "Małym Polakom".
Przedszkolaki  w tym dniu wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.
Najważniejszym elementem było usystematyzowanie wiedzy przedszkolaków na temat naszej ojczyzny. Dzieci wypowiadały się na temat symboli narodowych, najważniejszych postaci historycznych, wyjaśniły również, czym jest "niepodległość".  Wykonaliśmy prace plastyczne, a także wspólnie odpowiedzieliśmy na 11 pytań utworzonych specjalnie na 11 listopada. :)
Włączając się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" o godz. 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, łącząc się tym samym z całą Polską.
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszej szkole.
/KR/
Data dodania: 2020-11-11 07:26:21