Podsumowanie akcji #RazemNaŚwięta

W tegorocznej świątecznej akcji #RazemNaŚwięta nasza szkoła zobligowała się do realizacji trzech zadań:
1. Przekazanie własnoręcznie wykonanych upominków seniorom ze swojego najbliższego otoczenia.
2. Przygotowanie świątecznych kartek z życzeniami dla pacjentów lokalnych szpitali/hospicjów.
3. Zorganizowanie przedświątecznego spotkania (np. koncertu kolęd) integrującego lokalną społeczność.

Nadszedł czas na podsumowanie i sumienne rozliczenie się ze złożonych obietnic.
Zadanie 1 - chyba nic nie cieszy bardziej, niż drobna osłoda szarej codzienności, nasi uczniowie więc skrzętnie zabrali się za przygotowywanie słodkich upominków w formie świątecznych ciasteczek i pierniczków. A że te szybko znikają, to do każdej paczki dołożyli własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i odwiedzili seniorów. Radość była ogromna. Do tego grona zaliczyliśmy także naszą świeżo upieczoną emerytkę, mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że pani Czesia nie obrazi się za nazwanie jej seniorką - wszak nadal jest wulkanem energii i uśmiechu.
Zadanie 2 - tutaj również produkcja kartek z życzeniami nie zawiodła. Udało się nawet zaangażować do pomocy panią Malwinę i panią dyrektor, które zajęły się logistyką i dystrybucją, a nawet przystawiły pieczątki i zaklejały dzielnie koperty.
Zadanie 3 - zaangażowali się wszyscy uczniowie, a swoim zapałem sprowokowali także do działania dorosłych. W tym roku nie było w szkole tradycyjnych jasełek - zastąpił je koncert świąteczny, który jeszcze długo po świętach będzie integrował naszą lokalną społeczność za sprawą magii internetu. Nasz profil na facebooku i kanał na youtube aż kipią od dziecięcych głosów w świątecznych rytmach.

Czy nasza szkoła zaliczyła zadanie? Na pewno włączając się do tej akcji wszyscy jesteśmy bardziej #RazemNaŚwięta
/JR/

Data dodania: 2019-12-21 15:59:26