Spotkanie z leśnikiem

Piątek, 18 stycznia był dla uczniów klasy piątej wyjątkowym dniem,   gdyż  odwiedził nas  niezwykły gość z  Nadleśnictwa Lutówko,  leśniczy Marcin Gałązka. Uczniowie  z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowiadania pana leśniczego na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, ich ochrony oraz  właściwego zachowania podczas kontaktu z otaczającą nas przyrodą. Pan Marcin wyjaśnił , iż ludzie są  gośćmi w lesie i muszą szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących. Uczniowie mieli okazję do utrwalenia wiadomości  zdobytych na zajęciach.  Nauczyli się rozróżniać rodzaje drzew oraz poznali wiele ciekawostek z życia lasu. Na zakończenie tego miłego i radosnego spotkania, uczniowie zostali obdarowani upominkami, książkami „Drzewa naszych lasów” oraz przewodnikiem po nadleśnictwie Lutówko. Otrzymaliśmy również pokarm dla ptaków.   Dziękujemy!
/DŻ/

Data dodania: 2019-01-18 07:38:45