Spotkanie z panią Kuźmicką

5 lutego 2020 roku dziewczynki z klas V i VI wzięły udział w zajęciach będących formą realizacji programu profilaktycznego „Między nami kobietkami”. Spotkanie przeprowadziła przedstawicielka firmy Procter and Gamble pani Katarzyna Kuźmicka. Tematem prelekcji były problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić w trudnych dla kobiet sytuacjach.

Program „Między nami kobietkami” stworzono przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, ginekologów i psychologów. Został wpisany na listę środków dydaktycznych zalecanych przez MEN do użytku szkolnego. Celem programu jest przygotowanie dziewcząt do zmian zachodzących w ich organizmie oraz uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania.

Spotkanie z p. Kuźmicką cieszyło się dużym zainteresowaniem uczennic, a jego uczestniczki otrzymały specjalne zestawy edukacyjne przygotowane przez Centrum Informacji „Always”.
/ER/
Data dodania: 2020-02-05 17:49:46