Sprzątanie Świata

21 września 2018 r. dzieci z przedszkola, zerówki i kl. I-III  uczestniczyły w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji.
   Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” jest rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska. Wszystkie dzieciaki pozytywnie zmotywowane i zaopatrzone w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, wyruszyły w teren. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Zebraliśmy 5 worków śmieci z najbliższej okolicy. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki) i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonym miejscu.
   Jak widać, nie do wszystkich ludzi dotarł apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważne jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości. Od lat dzieci z naszej szkoły biorą udział w tego typu akcjach. Wierzymy, że swoją proekologiczną postawą wpłyniemy na zmianę nawyków i przyzwyczajeń mieszkańców naszej wsi i naszych podopiecznych.
/DW/

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!