Uczniowie klasy VI w Ośrodku Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce.

W dniach 03-05 czerwca uczniowie klasy VI wraz z opiekunami wybrali się do Funki na „Zieloną Szkołę”. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, doskonalenia umiejętności życia w grupie, a poprzez piesze oraz wodne wyprawy poznawanie naturalnego środowiska. Uczestniczyliśmy w zajęciach przyrodniczych: ornitologia, czyli nauka o ptakach, entomologia – nauka o owadach. Skorzystaliśmy także z zajęć w ogródku meteo, gdzie zapoznaliśmy się z wszystkimi przyrządami potrzebnymi do określania pogody znajdującymi się w skrzynce meteorologicznej. Oczywiście z wielkimi emocjami żeglowaliśmy po Jeziorze Charzykowskim.  Chętnie korzystaliśmy z rozrywek takich jak pieczenie kiełbasek przy ognisku, wspólne śpiewanie piosenek, zabawy w podchody i gry w piłkę nożną. Nie zabrakło również szaleństw przy muzyce. Bogactwo wszelkich pozytywnych wrażeń na „Zielonej Szkole”  pozostanie na długo w naszej pamięci.
/DŻ/

Data dodania: 2019-06-05 17:09:37