Wielkanoc

Drodzy uczniowie, rodzice, przyjaciele i sympatycy naszej szkoły,
Zbliża się ten wyjątkowy świąteczny czas. W tym roku znacznie bardziej wyjątkowy, niż zazwyczaj. Od ponad trzech tygodni nie możemy spotykać się w szkole i czerpać ze wspólnie spędzonego czasu radości i przyjemności. Wielu z nas dopiero w tym trudnym okresie uświadamia sobie, jak ważna jest dla nas codzienna bliskość innych ludzi. Zaczyna nam nawet brakować tego, co dotychczas nas drażniło. Tegoroczny okres świąteczny jest jednak wyjątkowy z jeszcze wielu innych powodów. W wielu domach nie odbędą się rodzinne spotkania w dużym gronie, nie wyjdziemy również na świąteczne spacery. Jednakże wyjątkowość tych świąt pozwoli nam na większą zadumę i da nam bardzo ważną lekcję. Lekcję poświęconą zagadnieniu jak bardzo powinniśmy skupić się w przyszłości na otaczających nas ludziach. Lekcję, która mówi o tym, jak bardzo powinniśmy doceniać to, co mamy. Lekcję dotyczącą silnych więzi międzyludzkich, które przetrwają największe próby - nie tylko fizycznej rozłąki.
Moi kochani, życzymy Wam wszystkim, aby ten świąteczny czas był wolny od trosk i zmartwień. Niech wszyscy na chwilę zapomną o szarych trudach codzienności i odnajdą świąteczną radość. Życzymy Wam mile spędzonego czasu w gronie najbliższych Wam osób - nawet za pośrednictwem zdobyczy technologii.

Wesołych Świąt!
Barbara Markowska, Anna Gorzynska i pracownicy SP w Ostrowitem