Wiosenne miodobranie

17 czerwca klasa III udała się na wycieczkę do Terenowej Bazy Edukacyjnej w Bachorzu na "Wiosenne miodobranie". Na miejscu panowie z Koła Pszczelarzy z Chojnic przedstawili w przystępny sposób rolę pszczół jako niezastąpionego owada zapylającego. Uczniowie poznali również budowę uli, a także mieli okazję obejrzeć  różne ich rodzaje. Największą atrakcją był ul demonstracyjny, w którym uczniowie szukali królową pszczół z numerem 20, trutni i robotnic. Następnie każdy mógł samodzielnie odsklepiać z wosku miodowe plastry, a potem była najprzyjemniejsza czynność - wirowanie je w miodarce. Każdy z nas mógł posmakować świeżego miodu - WSZYSTKIM SMAKOWAŁO! Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy drobne upominki ( słoiczek miodu, nasiona roślin miododajnych, broszury o pszczołach i miodach oraz drzewko miododajne - czeremcha, dzika jabłoń i jarzębina).
/WG/

Data dodania: 2019-06-17 14:24:38