" />

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Wycieczka do Chojnic - klasy VII i VIII

Wycieczka do Chojnic - klasy VII i VIII

W piątkowy poranek (7 lutego) wybraliśmy się na wycieczkę do Chojnic. Celem naszej wyprawy były trzy miejsca, mianowicie wizyta w sądzie, muzeum oraz kino. W sądzie powitał nas pan sędzia Nosewicz, który oprowadził nas po budynku sądu i w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy i funkcjonowaniu sądu. Dzięki panu sędziemu pojęcia takie jak wokanda czy księga wieczysta nie stanowią już dla nas zagadki.

      W muzeum mieliśmy okazję podziwiać najnowszą ekspozycję pt. „Wiatr od morza. Kaszubi w sztuce polskiej 1920-1939”. Wystawa pokazuje poprzez liczne przykłady dzieł sztuki, odchodzący w przeszłość obraz życia Kaszubów – ukazanych w ich codziennym środowisku, pejzażu, pośród charakterystycznych zajęć, codziennych czynności. Ponadto w Baszcie Kurza Stopa obejrzeliśmy wystawę muzealną pt. „Chojnice i ziemia chojnicka w czasach II Rzeczypospolitej”. Wystawa przedstawia różne aspekty życia miasta Chojnice i regionu w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Naszą uwagę zwrócił ręcznie haftowany sztandar z Białym Orłem, który symbolizuje powrót Chojnic i ziemi chojnickiej do Macierzy. 31 stycznia 1920 r. podczas powitania wojsk polskich, sztandar ten przyozdabiał ratusz.

   Ostatnim punktem wycieczki było kino, gdzie obejrzeliśmy niezwykle przejmujący dramat wojenny pt. „1917”. Film, który zdobył Dwa Złote Globy, zdobył również i nasze uznanie.

     W iście wiosennej aurze, pełni pozytywnych wrażeń i planów na weekend, wróciliśmy do domu. 
/KW/

Data dodania: 2020-02-07 16:36:13
Data edycji: 2020-02-08 06:47:42
Ilość wyświetleń: 121

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

RODO

Klauzule informacyjne zgodne z wytycznymi RODO.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook