Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

7 czerwca 2021r. uczniowie uczęszczający na j. kaszubski wybrali się do Sea Parku w Sarbsku położonego na terenie  malowniczej gminy Wicko. W największym w Polsce fokarium mogliśmy zobaczyć foki szare i pospolite oraz przedstawicieli uchatkowatych - kotiki południowoamerykańskie i kalifornijskie. Niesamowitym przeżyciem było interaktywne spotkanie z wielorybem Błękitek, który w ciekawy sposób przekazał nam wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Podczas spotkania uczniowie wykazali się wiedzą z przyrody i biologii – Czym odżywiają się wieloryby? Sympatię wielorybka zdobyła uczennica z klasy VII, która wykazała się kreatywnością podczas rozmowy z wielorybkiem. Urokowi Błękitka niewątpliwie nie mogliśmy się oprzeć i pokochaliśmy go od razu. Mnóstwo wrażeń dostarczył również wszystkim uczestnikom seans filmowy w kinie 5D, podczas którego mogliśmy m. in. dotknąć żółwia, pospacerować po dnie wraku, a nawet poczuć chorobę morską. Ogromne emocje wywarła też paszcza rekina, w której się znaleźliśmy. Z kolei w Oceanarium 3D mogliśmy podziwiać zrekonstruowane najciekawsze prehistoryczne stworzenia wodne, które żyły w głębiach oceanu od  ok. 350 milionów do 1,5 miliona lat temu. Zobaczyliśmy megalodona, plezjozaura, dunkleosteusa oraz inne wodne stworzenia. Wszystkie pływające w Oceanarium gady, ryby i ssaki prehistoryczne zaprezentowane zostały w naturalnych wymiarach, co niewątpliwie wpłynęło na nasze doznania.

Nie obyło się też bez trampolin, na których mogliśmy spożytkować swoje pokłady energii. Ostatnim punktem naszej wizyty w parku było spacer po ścieżce dydaktycznej z miniaturami latarni morskich. Udało się nam przejść całe wybrzeże morskie i z bliska podziwialiśmy latarnie morskie, od najwyższej w Świnoujściu (64,8 m) po najniższą znajdującą się w Jastarni (13,5m).

Już z utęsknieniem czekamy na kolejną wycieczkę.
/BD/

Data dodania: 2021-09-10 06:30:22