Zakończenie roku szkolnego - absolwenci

Ostatni raz z moją klasą - tak mogliby zaśpiewać sobie we wtorek wychowawcy najstarszych klas naszej szkoły: pani Lucyna Kotlarek - Synak (kl. VIII SP), pani Izabela Landowska (kl. IIIb gimnazjum) i pan Jacek Rozmarynowski (kl. IIIa gimnazjum). Absolwenci, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się w ostrowickiej sali gimnastycznej, aby wspólnie przeżyć wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień. Wysłuchali też przemów najlepszych absolwentów, byli świadkami niekończącej się listy podziękowań, a także pożegnali odchodzących z pracy nauczycieli. Wśród nagród i wyróżnień dla absolwentów pojawiły się nie tylko nagrody za świetne wyniki, osiągnięcia sportowe, czy stuprocentową frekwencję. Tradycją naszej szkoły jest wręczanie statuetek dla mistrzów sportu, mistrzów sceny i omnibusów - uczniów z najwyższymi wynikami egzaminu. W tym roku po raz pierwszy pojawiła się także nagroda za prospołeczną postawę - mamy nadzieję, że w kolejnych latach również będziemy mogli ją wręczać. Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną - nasi absolwenci wspierani przez klasę siódmą przeprowadzili rozprawę sądową nad absolwentami. Wyrokiem naszego sądu zostali oni skazani na naukę w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Był też czas na kawę, kwiaty, uściski, pożegnania i łzy. A łez było dużo... W środę rano zakończenie roku szkolnego dopełniło się wręczeniem świadectw i zaświadczeń z egzaminów.
/JR/

Data dodania: 2019-06-19 18:32:57