Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Dziecka - klasy V i VI

Dzień Dziecka - klasy V i VI

Dzień dziecka w naszej szkole obchodziliśmy przez dwa dni: 1 czerwca były serdecznie życzenia od nauczycieli oraz smaczne pączki od sponsora. W tym dniu, chociaż pogoda nam nie sprzyjała, lekcje odbywały się w formie zabawowej oraz  integrowaliśmy grupy klasowe. Nareszcie możemy zobaczyć  się w szkole!

2 czerwca  - to dzień atrakcji zabawowej i sportowej. W tym dniu pogoda nam sprzyjała, było bardzo słonecznie - można było wreszcie zrealizować plany wychowawców.

Rozpoczęliśmy od zabawy w podchody po okolicy Sławęcina. Wspaniała zabawa polegała na grze terenowej. Klasa VI z panem Jackiem wyruszyła jako pierwsza wyznaczając trasę, a klasa V z panią Lucyną po kilkunastu minutach zaczęła podążać ich tropem. Po drodze szóstoklasiści zostawiali w strategicznie ważnych miejscach kartki z zadaniami do wykonania i  instrukcjami dotyczącymi dalszej trasy. Pierwsze zadanie wydawało się trudne - piątoklasiści mieli znaleźć czterolistną koniczynę i wysłać szóstoklasistom jej zdjęcie. Jednak Wojtek pobił wszelkie rekordy i znalazł szczęśliwą roślinkę już po kilku sekundach - miał tego dnia urodziny, musiał więc mieć podwójne szczęście. Kolejne zadania również nie sprawiły młodym odkrywcom problemu i szybko przesyłali rozwiązania. Dla klasy VI jednak zwykłe chodzenie drogami jest zbyt łatwym wyzwaniem - w pewnym momencie skończyła im się droga, zdecydowali się na ekstremalne doznania i ruszyli dalej przez gąszcze, knieje, błota, wodospady, góry i jaskinie (no, może trochę przesadzamy... ale błotko było zacne). W umówionym miejscu klasy zmieniły się rolami i od tego momentu to klasa V prowadziła i zostawiała zadania. Zadań było bardzo dużo, a kartki były bardzo sprytnie ukryte.

 Po powrocie do szkoły odbyły się zabawy:  malowanie twarzy, puszczanie gigantycznych baniek mydlanych, gry i zabawy naszych rodziców – gra w klasy, skakanie przez linkę, przeciąganie liny, gra w gumę do skakania. Nasze nogi odzwyczajone od wysiłku  przez zdalne nauczanie  oraz  nadwątlona kondycja dały o sobie znać. Pomimo to skorzystaliśmy z uśmiechem z toru przeszkód ustawionego na Jaskółce przez panią Natalię i braliśmy udział w rozgrywkach sportowych.

W trakcie pikniku na trawie, odpoczywaliśmy i  miło spędzaliśmy czas w swoim klasowym gronie, grając w gry planszowe i skojarzeniowe. Doskonaliliśmy  również swoje umiejętności  chodzenia z kijkami- Nordic Walking. Czas pobytu umilał nam poczęstunek:  kiełbaski z grilla, lody, napoje do picia: soki, woda, wafelki, batoniki Kit-kat.

Choć każda klasa bawiła się osobno, to nasze klasy cały czas czuły, że jest to ich wspólna zabawa. Był to dla nas bardzo wesoły i aktywny dzień pełen wrażeń, a klasa VI doszła do wniosku jak dużo prawdy jest w stwierdzeniu, że brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko.
/LKS, JR/

Data dodania: 2021-06-03 12:14:41
Data edycji: 2021-06-03 12:17:03
Ilość wyświetleń: 28

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

RODO

Klauzula informacyjna zgodna z wytycznymi RODO.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook