Czcionka:

A+A-

Kontrast:

EkoEksperymentarium

EkoEksperymentarium

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jak ważna jest ochrona środowiska dla nas i przyszłych pokoleń nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Dlatego też klasy IV i V, w ramach zajęć z języka polskiego, wzięły udział w bezpłatnym projekcie edukacyjnym EkoEksperymentarium. Jest to platforma online poświęcona edukacji ekologicznej.

EkoEksperymentarium online jest ciekawym i prostym narzędziem, opracowanym zgodnie z podstawą programową i umożliwiającym realizację tematu przy pomocy gier online. Polegały one na wykonaniu zadań związanych z ekologią w różnych pomieszczeniach wirtualnego domu: łazience, kuchni i salonie. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu i pogłębić wiedzę na ten temat. Dodatkowo uczniowie klasy V wykonali plakaty związane z tematyką ekologiczną.

Każda z klas otrzymała dyplom potwierdzający udział w programie i uzyskanie umiejętności Mistrzów Ekologii, a p. Ewa Rudnik certyfikat również poświadczający udział w projekcie.
 

Dodać należy, że EkoEksperymentarium online powstało dzięki wsparciu Mecenasa projektu - Ministerstwa Klimatu i Środowiska a dofinansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerami projektu są: Bank Ochrony Środowiska, Fiskars, Interseroh Organizacja Odzyskiwania Odpadów S.A., Kaercher i PGE Energia Ciepła S.A. – firmy, które od lat działają na rzecz środowiska i klimatu wdrażając nowoczesne rozwiązania w zakresie ekologii.
/ER/

Data dodania: 2021-04-26 06:17:49
Data edycji: 2021-04-26 06:18:39
Ilość wyświetleń: 34

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

RODO

Klauzula informacyjna zgodna z wytycznymi RODO.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook