EkoEksperymentarium

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jak ważna jest ochrona środowiska dla nas i przyszłych pokoleń nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Dlatego też klasy IV i V, w ramach zajęć z języka polskiego, wzięły udział w bezpłatnym projekcie edukacyjnym EkoEksperymentarium. Jest to platforma online poświęcona edukacji ekologicznej.

EkoEksperymentarium online jest ciekawym i prostym narzędziem, opracowanym zgodnie z podstawą programową i umożliwiającym realizację tematu przy pomocy gier online. Polegały one na wykonaniu zadań związanych z ekologią w różnych pomieszczeniach wirtualnego domu: łazience, kuchni i salonie. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu i pogłębić wiedzę na ten temat. Dodatkowo uczniowie klasy V wykonali plakaty związane z tematyką ekologiczną.

Każda z klas otrzymała dyplom potwierdzający udział w programie i uzyskanie umiejętności Mistrzów Ekologii, a p. Ewa Rudnik certyfikat również poświadczający udział w projekcie.

Dodać należy, że EkoEksperymentarium online powstało dzięki wsparciu Mecenasa projektu - Ministerstwa Klimatu i Środowiska a dofinansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerami projektu są: Bank Ochrony Środowiska, Fiskars, Interseroh Organizacja Odzyskiwania Odpadów S.A., Kaercher i PGE Energia Ciepła S.A. – firmy, które od lat działają na rzecz środowiska i klimatu wdrażając nowoczesne rozwiązania w zakresie ekologii.
/ER/

Data dodania: 2021-04-26 06:17:49