Uczeń z Niemiec gościem na lekcji

Grupa językowa z klasy III a gimnazjum gościła w piątek, 05.10.2018, kolegę ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach.

Chłopiec jest obecnie uczniem klasy VII, wcześniej uczył się w szkole niemieckiej (Gesamtschule), ponieważ w wieku 9-ciu  lat wyjechał z Polski razem z rodziną.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnej prezentacji w j. niemieckim, każdy z uczestników przedstawił się i opowiedział kilka zdań o sobie.

Dziewczęta przygotowały i przeprowadziły w j. niemieckim wywiad z kolegą. Pytania dotyczyły szkoły, do której uczęszczał, form spędzania czasu wolnego przez uczniów niemieckich szkół, trudności w nauce j. niemieckiego, języków obcych (jakie mają do wyboru) i jego opinii na temat zalet i wad zamieszkiwania w Polsce i Niemczech.

Po wywiadzie uczniowie obejrzeli odcinek znanego serialu: „Treffpunkt Berlin”.

Film pt.: „Modeschau” („Pokaz mody”) prezentował czwórkę przyjaciół zaangażowanych w „ratowanie” upadającego boutique’u. Film miał na celu podsumowanie omówionego działu oraz utrwalenie nabytego słownictwa i zwrotów językowych.

Po filmie nastąpił czas na rozrywkę. Uczniowie grali w gry leksykalne o różnym stopniu trudności.

Wszyscy byli tak bardzo zaangażowani i pochłonięci rywalizacją, że nie zauważyli, kiedy zadzwonił dzwonek na przerwę.

/IL/

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!