Uczeń z Niemiec gościem na lekcji - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

Uczeń z Niemiec gościem na lekcji

Grupa językowa z klasy III a gimnazjum gościła w piątek, 05.10.2018, kolegę ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach.

ChÅ‚opiec jest obecnie uczniem klasy VII, wczeÅ›niej uczyÅ‚ siÄ™ w szkole niemieckiej (Gesamtschule), ponieważ w wieku 9-ciu  lat wyjechaÅ‚ z Polski razem z rodzinÄ….

Spotkanie rozpoczęło siÄ™ od wzajemnej prezentacji w j. niemieckim, każdy z uczestników przedstawiÅ‚ siÄ™ i opowiedziaÅ‚ kilka zdaÅ„ o sobie.

DziewczÄ™ta przygotowaÅ‚y i przeprowadziÅ‚y w j. niemieckim wywiad z kolegÄ…. Pytania dotyczyÅ‚y szkoÅ‚y, do której uczÄ™szczaÅ‚, form spÄ™dzania czasu wolnego przez uczniów niemieckich szkóÅ‚, trudnoÅ›ci w nauce j. niemieckiego, jÄ™zyków obcych (jakie majÄ… do wyboru) i jego opinii na temat zalet i wad zamieszkiwania w Polsce i Niemczech.

Po wywiadzie uczniowie obejrzeli odcinek znanego serialu: „Treffpunkt Berlin”.

Film pt.: „Modeschau” („Pokaz mody”) prezentowaÅ‚ czwórkÄ™ przyjacióÅ‚ zaangażowanych w „ratowanie” upadajÄ…cego boutique’u. Film miaÅ‚ na celu podsumowanie omówionego dziaÅ‚u oraz utrwalenie nabytego sÅ‚ownictwa i zwrotów jÄ™zykowych.

Po filmie nastÄ…piÅ‚ czas na rozrywkÄ™. Uczniowie grali w gry leksykalne o różnym stopniu trudnoÅ›ci.

Wszyscy byli tak bardzo zaangażowani i pochłonięci rywalizacją, że nie zauważyli, kiedy zadzwonił dzwonek na przerwę.

/IL/

Data dodania: 2018-10-10 08:51:24
Data edycji: 2018-10-10 08:53:57

Prawdziwie wielki jest ten czÅ‚owiek, który chce siÄ™ czegoÅ› dowiedzieć"