Wycieczka do Biskupina i Wenecji

Piękna wrześniowa pogoda i sprzyjające warunki pozwoliły nam na wyjazd na ziemię pałucką. Klasy V, VI i VII udały się wraz z wychowawcami i panią Anią na wycieczkę do Biskupina i Wenecji. W Biskupinie trwał akurat festyn archeologiczny, więc mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniu ukazującym życie codzienne w pradawnej osadzie. Ludzie ubrani w stroje z epoki prezentowali rzemiosło i codzienność naszych przodków. Z Biskupina udaliśmy się uroczą kolejką wąskotorową do pobliskiej Wenecji, gdzie w towarzystwie miłego przewodnika zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej - wszystkiego można było tam dotknąć i wszędzie wejść, co skrzętnie wykorzystywaliśmy. W pobliżu muzeum znajdują się też ruiny zamku, przy których odpoczęliśmy chwilę słuchając pasjonującej opowieści o historii zamku, o diable weneckim i europejsko brzmiących nazwach pobliskich miejscowości Wenecja i Paryż. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek i bogatsi o nową wiedzę, ciekawe doświadczenia i mnóstwo wrażeń powróciliśmy do współczesnej codzienności.
/JR/

Data dodania: 2021-09-14 09:28:14