Wycieczka do Biskupina i Wenecji - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

Wycieczka do Biskupina i Wenecji

PiÄ™kna wrzeÅ›niowa pogoda i sprzyjajÄ…ce warunki pozwoliÅ‚y nam na wyjazd na ziemiÄ™ paÅ‚uckÄ…. Klasy V, VI i VII udaÅ‚y siÄ™ wraz z wychowawcami i paniÄ… AniÄ… na wycieczkÄ™ do Biskupina i Wenecji. W Biskupinie trwaÅ‚ akurat festyn archeologiczny, wiÄ™c mieliÅ›my okazjÄ™ uczestniczyć w wydarzeniu ukazujÄ…cym życie codzienne w pradawnej osadzie. Ludzie ubrani w stroje z epoki prezentowali rzemiosÅ‚o i codzienność naszych przodków. Z Biskupina udaliÅ›my siÄ™ uroczÄ… kolejkÄ… wÄ…skotorowÄ… do pobliskiej Wenecji, gdzie w towarzystwie miÅ‚ego przewodnika zwiedziliÅ›my Muzeum Kolejki WÄ…skotorowej - wszystkiego można byÅ‚o tam dotknąć i wszÄ™dzie wejść, co skrzÄ™tnie wykorzystywaliÅ›my. W pobliżu muzeum znajdujÄ… siÄ™ też ruiny zamku, przy których odpoczÄ™liÅ›my chwilÄ™ sÅ‚uchajÄ…c pasjonujÄ…cej opowieÅ›ci o historii zamku, o diable weneckim i europejsko brzmiÄ…cych nazwach pobliskich miejscowoÅ›ci Wenecja i Paryż. W drodze powrotnej zatrzymaliÅ›my siÄ™ na posiÅ‚ek i bogatsi o nowÄ… wiedzÄ™, ciekawe doÅ›wiadczenia i mnóstwo wrażeÅ„ powróciliÅ›my do wspóÅ‚czesnej codziennoÅ›ci.
/JR/

Data dodania: 2021-09-14 09:28:14
Data edycji: 2021-09-14 09:29:50

Prawdziwie wielki jest ten czÅ‚owiek, który chce siÄ™ czegoÅ› dowiedzieć"