Akcja Żonkile

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

W naszej szkole akcję koordynowała pani Ewa Rudnik, uczniowie zebrali się na holu, wysłuchali kilku słów wstępu i obejrzeli serię filmów przybliżających te tragiczne wydarzenia. O pewnych historiach nigdy nie wolno zapomnieć...
/ER/

Data dodania: 2024-04-22 12:28:04