Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W piątek 13 października 2023 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście.

Młodzi artyści z klasy III piosenkami i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły i przedstawili postać nauczyciela.

Po zakończeniu części artystycznej przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wyraziła wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za wysiłek włożony w wychowanie, wielkie serce okazywane podczas pracy z dziećmi i wręczyła przepiękne zawieszki wydrukowane w drukarce 3D oraz kwiaty.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Markowska, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły kwiatów przez przewodniczącą Rady Rodziców, panią Paulinę Wenda, która szczególne podziękowania skierowała w stronę grona pedagogicznego, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

W Sławęcinie starsi uczniowie również stanęli na wysokości zadania, klasy V, VI i VIII przygotowały program artystyczny - jak zwykle zaskoczyli nas swoim kunsztem artystycznym, poczuciem humoru i dystansem. Były życzenia, kwiaty i wiele pozytywnych emocji.

/JS, BD/

Data dodania: 2023-10-16 18:02:27