Biblioteka i schronisko

W dniu 5 marca nasi najmłodsi uczniowie, z oddziału przedszkolnego oraz klasy "0", wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach oraz Schroniska dla zwierząt "Przytulisko". Podczas lekcji bibliotecznej pani bibliotekarka wytłumaczyła dzieciom na czym polega różnica między biblioteką a księgarnią. Następnie dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić aby wypożyczyć książkę, jak należy się z nią obchodzić oraz zapoznali się z księgozbiorem biblioteki. Na zakończenie nasi uczniowie zostali zachęceni do założenia konta czytelnika i skorzystania z programu Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach. Po interesujących zajęciach udaliśmy się do Schroniska "Przytulisko" gdzie przekazaliśmy karmę specjalistyczną dla psów i kotów. Pieniądze na karmę udało nam się zebrać dzięki akcji "Zamiast lizaka karma dla zwierzaka" organizowanej przez Panią Jolantę Szczepanek.
/WG, AK/

Data dodania: 2020-03-05 17:30:26