Biblioteka i ''Zemsta''

11 grudnia 2023 roku uczniowie klas IV-VIII odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Zwiedzanie zaczęli od  Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci, gdzie mogli zaznajomić się z tamtejszym księgozbiorem. Następnie udali się do Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych oraz Czytelni i Informacji Bibliotecznej połączonej z Pracownią Dokumentacji Regionalnej.
Drugim punktem programu było obejrzenie w ChCK-u  musicalu pt. „Zemsta”, który to spektakl przygotował Teatr Muzyczny „Forte” z Wrocławia. Aktorzy w imponujący sposób zaprezentowali dzieło Aleksandra Fredry, mistrza ciętych ripost i zaskakujących zwrotów akcji oraz klasyka komedii. Zawarty w jego utworze dowcip jest na tyle świeży i uniwersalny, że okazał się atrakcyjny dla dzisiejszych nastolatków. Całość uzupełniały przepięknie wykonane utwory muzyczne, barwne kostiumy oraz iluminacje.
/ER/
Data dodania: 2023-12-12 10:44:57