Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BohaterON - włącz historię

BohaterON - włącz historię

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu „BohaterON w włącz historię”.  Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora i przeprowadzeniu lekcji,

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt BohaterON włącz historię! składał się z dwóch części: z lekcji tematycznej przeprowadzonej przez nauczyciela i  wykonania i napisania pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.

Uczniowie z  klas IV- VIII na lekcjach historii omawiali wraz z nauczycielami zagadnienia dotyczące Powstania Warszawskiego i heroizmu ludzi biorących w nim udział. Następnie wykonywali kartki, pisali listy do Powstańców. Dziękowaliśmy za trud, poświęcenie, świadczyliśmy, że pamiętamy i po ludzku, życzyliśmy „zdrowia”!

Uczniowie najmłodszych klas I-III oraz dzieci z oddziału 0 i przedszkola również uczestniczyli aktywnie w Akcji BohaterON.  Klasy realizowały scenariusze zajęć, oglądały filmy edukacyjne oraz uczestniczyły w klasowych dyskusjach nad powstaniem warszawskim i jego uczestnikami.

Opiekunami  kampanii w naszej  szkole są nauczycielki historii – Anna Gorzynska i Lucyna Kotlarek-Synak.
/LKS/

Data dodania: 2021-11-05 14:12:28
Data edycji: 2021-11-05 14:13:19
Ilość wyświetleń: 140

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

RODO

Klauzula informacyjna zgodna z wytycznymi RODO.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook