BohaterON - włącz historię

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu „BohaterON w włącz historię”.  Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora i przeprowadzeniu lekcji,

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt BohaterON włącz historię! składał się z dwóch części: z lekcji tematycznej przeprowadzonej przez nauczyciela i  wykonania i napisania pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.

Uczniowie z  klas IV- VIII na lekcjach historii omawiali wraz z nauczycielami zagadnienia dotyczące Powstania Warszawskiego i heroizmu ludzi biorących w nim udział. Następnie wykonywali kartki, pisali listy do Powstańców. Dziękowaliśmy za trud, poświęcenie, świadczyliśmy, że pamiętamy i po ludzku, życzyliśmy „zdrowia”!

Uczniowie najmłodszych klas I-III oraz dzieci z oddziału 0 i przedszkola również uczestniczyli aktywnie w Akcji BohaterON.  Klasy realizowały scenariusze zajęć, oglądały filmy edukacyjne oraz uczestniczyły w klasowych dyskusjach nad powstaniem warszawskim i jego uczestnikami.

Opiekunami  kampanii w naszej  szkole są nauczycielki historii – Anna Gorzynska i Lucyna Kotlarek-Synak.
/LKS/

Data dodania: 2021-11-05 14:12:28