Bohaterska Agata

Większość osób śledzących losy naszej szkoły i społeczności lokalnej na pewno słyszała o pożarze w Ciechocinie i udziale Agaty w jego zwalczaniu. Co prawda minęło już trochę czasu, jednak do takich chwil warto wracać. Pożar okazał się niezbyt groźny w skutkach głównie dzięki bohaterskiej postawie Agaty, która jako pierwsza go zauważyła i zaalarmowała rodziców. Za ten czyn została odznaczona przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej odznaką "Iuvenis Forti". Uroczystość miała miejsce w siedzibie PSP w Chojnicach, a Agacie towarzyszyła rodzina, koleżanki i koledzy z klasy oraz dyrektor i wychowawca. W szkole powtórzyliśmy tę uroczystość na małą skalę, a Agata otrzymała list gratulacyjny i książkę.
/JR/

Data dodania: 2022-12-05 12:22:09