Drzwi Otwarte - Sławęcin

W naszej szkole prawie wszystko jest podwójne, nie inaczej było z organizacją Drzwi Otwartych. W Sławęcinie odbyły się one we wtorek. Nasi goście przybyli wraz z rodzicami i wychowawcą. Zostali przywitani przez panią wicedyrektor i zostali oprowadzeni po całej szkole. Mieli także możliwość uczestniczyć z panem Jackiem w zajęciach Laboratorium Przyszłości w pracowni komputerowej, zapoznali się z możliwościami druku 3D, sprawdzili możliwości monitora interaktywnego i zobaczyli na ekranie mikroskopu elektronicznego nogę muchy w ogromnym powiększeniu. Odwiedzili także bibliotekę, gdzie pani Lucyna przedstawiła najnowsze pozycje książkowe, jak również najstarszą książkę w naszym księgozbiorze. Przy okazji młodzi uczniowie poznali możliwości wizualizera optycznego i obejrzeli karty książki z 1947 roku w dużym powiększeniu na ekranie ściennym. W bibliotece zabawili się także w astronomów i zajrzeli w oko teleskopu - gwiazd nie było, ale gałęzie bardzo odległego drzewa były wyraźnie widoczne. Na zakończenie pani Wiesia zaprosiła trzecioklasistów do udziału w obchodach Dnia Matematyki poprzez zajęcia z obliczaniem stosunku średnicy koła do jego obwodu. Wszystkie wyniki były takie same - liczba pi znowu się objawiła.

Mamy nadzieję, że wszyscy przekonali się do wyboru naszej szkoły i że zobaczymy się we wrześniu.
/JR, WG/

Data dodania: 2023-03-16 17:14:28