Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku właśnie dziś - 9 lutego. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się online - w ramach lekcji informatyki klasy IV- VIII zapoznają się z wybranymi zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci. Korzystają z polecanych zasobów platformy epodreczniki.pl zapoznając się z materiałami i wykonując ćwiczenia i zadania. 

Bezpieczny Internet to jednak nie tylko zagadnienie dla dzieci - również rodzice i opiekunowie funcjonują obecnie w cyfrowym świecie i często nie do końca zdają sobie sprawę w jaki sposób być przewodnikiem dla dziecka. Zamieszczam kilka wybranych materiałów, z którymi warto się zapoznać, a żądnych wiedzy rodziców zapraszam na stronę Pakiety Edukacyjne DBI

/JR/

Data dodania: 2021-02-09 10:35:45
Data edycji: 2021-02-09 10:37:13
Ilość wyświetleń: 270

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

RODO

Klauzula informacyjna zgodna z wytycznymi RODO.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook