Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej skupia myśli całego społeczeństwa wokół osób związanych z oświatą i szkolnictwem. To właśnie teraz w szczególny sposób uzmysławiamy sobie, jak istotną rolę odgrywają pedagodzy w życiu kolejnych pokoleń, ich intelektualnym i moralnym rozwoju. Jak mawiał słynny polski pedagog Janusz Korczak: "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż". Współcześnie wydaje się, że znów nie wszyscy uzmysławiamy sobie, jak nieoceniona jest rola wychowawcy, który nie raz wskazuje właściwą drogę postępowania.

Dziękuję wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty za ogromne oddanie. Zawód nauczyciela jest dziś misją szczególnie odpowiedzialną i ważną, dlatego wyrażam ogromny szacunek dla Państwa zaangażowania. Jestem wdzięczna za poświęcenie oraz troskę podczas uczenia i kształtowania charakterów podopiecznych.

W tym uroczystym dniu życzę wszystkim pracownikom szkoły nie tylko siły i wytrwałości w codziennej pracy, ale i też wielu chwil pełnych radości i spokoju oraz motywacji do dalszego rozwoju. Niech wykonywany przez Państwa zawód będzie dawał poczucie spełnienia i inspirował do podejmowania kolejnych ambitnych wyzwań.

Jest to również święto wszystkich sympatyków i przyjaciół naszej szkoły, Wam także dziękuję za przeogromne wsparcie i poczucie, że zawsze można na Was liczyć.

Barbara Markowska

Data dodania: 2023-10-14 07:43:55