Dzień Matematyki

Z okazji  Dnia Matematyki odbył się apel dnia 15.03.2023 r., podczas którego uczniowie klasy V i VII zaprezentowali scenki z wykorzystaniem matematyki w
życiu codziennym. W wykonaniu uczniów klasy IV usłyszeliśmy piosenkę „A do kwadratu”, która przypomniała nam Twierdzenie Pitagorasa, klasa VI zaśpiewała piosenkę „Matematyka” w rytmie rapu. Pani Dorota przybliżyła uczniom wiedzę o szyfrach, ich zastosowanie oraz rodzaje szyfrów. Później bawiliśmy się w rozszyfrowywanie wiadomości, następnie przeszliśmy do szyfrowania. Na lekcjach matematyki rozwiązywaliśmy zadania konkursowe „Matematyka to jakiś kosmos”. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali dyplomy oraz upominek. Na koniec odbyła się rywalizacja międzyklasowa - układanie tangramów na czas. Dzień Matematyki był świetną okazją do dobrej zabawy, jak i utrwalenia zdobytej wiedzy i umiejętności.
/DŻ/

Data dodania: 2023-03-17 10:11:49