Dzień Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy. Z tej okazji skorzystały dzieci z oddziałów przedszkolnych i kl. I  naszej szkoły. W słoneczny październikowy dzień  zorganizowaliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonął  ogień i w popiele piekły się ziemniaki. Zajęcia zorganizowane na świeżym powietrzu były doskonałą okazją do aktywnego, zdrowego spędzenia czasu, integracji i dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Nie bez znaczenia pozostał fakt, że większość dzieci po raz pierwszy jadła ziemniaki pieczone w popiele. Gdy piekły się ziemniaki, dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków oraz świeżej drożdżówki.

Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. Wspólnie spędzony czas  przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Kontynuacją dnia było stworzenie jeżyka z ziemniaka, podczas zajęć w świetlicy.

Ten jesienny  dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.
/DW,MN/

Data dodania: 2022-10-10 06:18:13